Možná se poprvé v životě chystáte do Spojených států amerických a možná vás úplně nelákají známá velkoměsta a jejich monumenty, ale spíše nádherná příroda. Pokud patříte k těm, kteří budou raději obdivovat národní park Yellowstone nebo Grand Canyon, než by poznávali New York nebo Chicago či dokonce Las Vegas nebo Hollywood, můžete si vyzkoušet chataření po americkém způsobu, a to jen nanečisto, na týden či na dva.
Chatařem v USA
Ve Státech existují místa, kde se nacházejí velké rekreační resorty, v nichž si můžete pronajmout vilu nebo chatu a na výběr vždy máte větší počet těchto staveb. Jedním z takových míst je například resort Callaway, který najdete ve státě Georgia, v oblasti Pine Mountain, asi hodinu cesty autem z Atlanty.
Tento resort nabízí svým návštěvníkům možnost vybrat si z několika druhů ubytování a k nejkrásnějším a nejromantičtějším z nich patří chaty.
Všechny chaty jsou postaveny v lese a nabízejí možnost skutečného odpočinku v klidném prostředí. Jsou umístěny tak, že nemáte pocit, že byste v neznámém prostředí byli sami, ale zároveň tak, že další chaty nejsou příliš blízko té vaší a je tak zachováno vaše soukromí. Chaty jsou vybaveny
- dvěma ložnicemi a koupelnami
- prostornou jídelnou
- obývacím pokojem
- kuchyní se vším potřebným, a
- krbem.
Pokud cestujete sami nebo jen ve dvou, dáte zřejmě přednost menší chatě s jednou ložnicí a koupelnou.
Chaty jsou velice útulné, v jejich interiéru byly zvoleny přírodní, tlumené tóny, z materiálů převládá dřevo různých druhů a odstínů, a to vše dohromady spolu s měkkými pohovkami, barevnými polštářky a přikrývkami a ohněm v krbu vytváří domácké prostředí.
Každá chata má menší přední verandu a vzadu také venkovní posezení, kde si můžete užít třeba společné snídaně, poslouchat zvuky lesa a dýchat čistý vzduch.
Co lze podniknout v okolí
V rámci svého pobytu samozřejmě nemusíte trávit čas pouze ve své chatě, ale v celém areálu, který zaujímá přes 2 a půl tisíce akrů, se vám otevírá řada možností. Můžete se plavit po jezeře, obdivovat krásné zahrady, vyrážet na vyjížďky na kole i na procházky a při nich navštívit třeba i původní pionýrský srub z počátku 19. století, kde můžete porovnat, jak tehdy žili ti, kteří se vydali objevovat Divoký západ. Její poslední obyvatelé ji opustili ve 30. letech 20. století a nyní slouží jako připomínka dávných časů, kdy život býval v něčem jednodušší, ale také mnohem tvrdší.