Mladý pár s několika malými dětmi se rozhodl žít na staré farmě v holandském Aaltenu. Po nějaké době ovšem zjistili, že by jejich historický příbytek potřeboval několik oprav a renovaci. Rozhodli se tedy zavolat známou architektonickou firmu jménem Bureau Fraai, která se uvolila do tohoto projektu pustit.
Na kráse přidal kontrast
Návrh architektů zahrnoval předělání interiéru farmářského domku, a navíc přestavbu malé stodoly, která se nacházela jen několik desítek metrů od něj. K té nechali přidat přístavbu, jež nevídaně kontrastuje s původními dvěma budovami. Ty byly totiž vystavěny z cihel a keramických střešních tašek. Na nový přírůstek stavitelé použili moderní materiály, mezi něž patří např. černý titanzinkový plech.
Ke stavbám přibyla také terasa z betonových dlaždic, jejichž monotónnost rozbíjí několik záhonů s okrasnými listnatými keříky. Pár kroků od nich se nachází vstup do zmíněné přístavby. Jde o vysoké prosklené dveře, nad nimiž se tyčí dřevěný rám. Pro ten našli architekti inspiraci v holandských historických farmách.
Jde vidět až na les
Na přístavbu bylo namontováno hned několik oken větších rozměrů, které do vnitřních prostor pouští dostatečné množství světla. Rodině navíc umožňují pozorovat nádherné okolí, které sestává z perfektně udržovaného trávníku, páru listnatých stromů zasazených v zahradě a několik stovek metrů vzdáleného smíšeného lesa.
Vše bylo zařízeno vkusně
Při vstupu do přístavby přicházející ohromí vysoký strop a neskutečně velké množství místa. To využijí zejména malé děti při svém skotačení a hrách. A pokud nadělají nepořádek, rodiče si s ním nebudou muset lámat hlavu, protože podlaha je z naprosto hladkého materiálu, který půjde jednoduše a rychle setřít.
Lidé z Bureau Fraai mysleli také na velký jídelní stůl, ke němuž se při obědě vejde jak rodina, tak i její návštěva. Hned vedle něj stojí kuchyňská linka, jejíž prostorné skříňky byly sestaveny z nádherného světlého dřeva. Nechybí ani ostrůvek s moderním výkonným kávovarem, který po ránu jistě potěší oba dospělé obyvatele.
Co na to říkáte? Líbí se vám myšlenka spojení historie a moderního stavitelství?