Při výběru koše na prádlo do koupelny narazíte na různé druhy. Měli byste však vždy volit ten, který má po obvodu díry. Existuje pro to velmi dobrý důvod, který by nikdo, kdo ho vybírá, neměl zanedbat. Koše na prádlo by měly být vyráběny tak, aby v nich oblečení mohlo „dýchat“.
Kvůli potu je oblečení často vlhké
Když uložíte špinavé oblečení do koše na prádlo, je často zpocené. Není na tom nic špatného, ale je potřeba, aby bylo před tím, než se dostane do pračky, správně skladováno. Běžně se stává, že se v některých domácnostech pere třeba i pouze jednou za čtrnáct dní, což by při nevhodném skladování použitého oblečení mohlo mít za následek jeho zničení.
Vlhkost z potu na použitém oblečení musí být odvětrávána, a proto je nutné, aby toto prádlo bylo v otevřeném prostoru a skladováno v prodyšných nádobách. V opačném případě by hrozilo, že začne plesnivět, jelikož spojením vlhkosti a uzavřených prostor se tvoří ideální prostředí pro vznik bakterií a plísní.
Jak uložit prádlo ze sušičky
Ani čerstvě vytažené kousky ze sušičky nejsou výjimkou a je potřeba s nimi zacházet podobně jako se špinavým prádlem. Prádlo byste proto měli nechat nějakou dobu vyvětrat, než ho naskládáte do skříně nebo neprodyšných košů. Po vytažení ze sušičky je totiž teplé a ještě trochu vlhké.
Není vůbec od věci si do šatníku pořídit nějaké sáčky pohlcující vlhkost, které často navíc krásně voní. Pokud máte ve skříni věšáky, nebo vlastníte stojan na oblečení, můžete beze strachu věšet prádlo hned po vytažení ze sušičky, protože bude mít dostatek prostoru na to, aby bezpečně oschlo.
Jak pečovat o koš na prádlo
Důležité je, aby se v koši na prádlo nenahromadil přebytek bakterií. Úplně by mělo stačit, když ho jednou za čas vyčistíte. Potřebovat budete utěrku a vhodný čisticí prostředek. Jeho výběr je jen na vás, ale nejvhodnější by byl nějaký s dezinfekčními účinky, u kterého byste měli jistotu, že vás případných bakterií opravdu zbaví.
Jak doma skladujete své oblečení s ohledem na vlhkost vy?