Máte pocit že vaše myčka nefunguje dostatečně? Je vaše nádobí po konci mycího programu stále špinavé? Stejně jako tomu je u lidského zdraví, je i v případě sníženého či jinak nevyhovujícího výkonu myčky důležité pátrat po samotné příčině tohoto problému. Chyba přitom nemusí být na straně samotné myčky.
V řadě případů bývá na vině nesprávný postup při plnění tohoto domácího spotřebiče. Toto na první pohled drobné pochybení může posléze zapříčinit vyšší spotřebu vody, elektřiny, ale také překážku z hlediska času. Jak tedy správně postupovat, abychom této nepříjemnosti zabránili?
Co patří do horního koše?
Ve vrchním koši mají své místo sklenice, menší hrnky a misky, ale také plastové nádobí, které je možné mýt v myčce. Vyvarovat bychom se měli se přílišnému hromadění nádobí. Je důležité, aby mezi jednotlivými předměty byly alespoň minimální mezery. Jedině tak bude mycí program efektivní – přílišná blízkost nádobí zabraňuje vodním tryskám ve fungování, v neposlední řadě hrozí také rozbití kusů z křehčích materiálů.
Nezapomínejme ani na příbory – ty bychom měli ukládat do pro ně určeného koše rukojetí dolů.
A co do koše spodního?
Koš spodní je určený na rozměrnější typy nádobí – velké talíře, misky, zapékací mísy aj. Dále sem patří také pekáče či prkénka na krájení. Dbejte na to, aby jednotlivé kusy byly postaveny s dostatečnými mezerami a způsobem, který nijak nezabraňuje vodním tryskám v jejich práci.
Opláchnout nádobí předem, či nikoliv?
Vše závisí na typu myčky. Obecně však platí, že u novějších myček není oplachování nutné, tento problém vyřeší mycí senzory, které na základě míry znečištění dokáží nastavit odpovídající mycí cyklus. Vždy je však třeba myslet na to, aby na nádobí nezůstaly zaschlé kusy potravin, které by mohly posléze myčku ucpat.