Dřevostavba je volba srdce i rozumu. Může vám ušetřit statisíce

                   

Zvažujete výstavbu nového domu? Pak vás čeká pořádný kus práce a také složité rozhodování. Dříve než dáte přednost klasické zděné konstrukci, zamyslete se nad tím, zda by vašemu záměru nevyhovovalo lépe dřevo. Dřevo jako materiál je stále populárnější. Lidé se vracejí k přírodním produktům, a to zdaleka ne pouze u rekreačních objektů. Domy ze dřeva a dalších přírodních materiálů mají řadu funkčních výhod a lépe zapadají do rázu okolní krajiny. Jedinou nevýhodou se jeví náročnější údržba, ale ve skutečnosti to není zas takový problém.

Inteligentní domácnost

Jestliže přemýšlíte o dřevostavbě, vyplatí se zaměřit se i na prvky inteligentní domácnosti. Ty vám zajistí bezpečnost celého objektu, ať už ho obýváte dlouhodobě nebo pouze rekreačně, a také značnou úsporu energií. Například chytrý termostat dokáže regulovat teplotu podle obývaných místností, podobně umělé osvětlení zajistí světlo pouze v místě a v čase, kde a kdy je to potřeba. Tyto nové trendy jsou nejen módní záležitostí, ale mohou vám skutečně ušetřit čas i peníze.

Nepodceňte ochranný nátěr

Je třeba počítat s tím, že na domě je vždycky víc práce. Na rozdíl od bytu se v něm více hromadí prach a obzvlášť v některých oblastech více trpí plísní a okolními přírodními vlivy. Důležitá je proto především pravidelná údržba. Dům z přírodních materiálů je náchylnější k působení okolní vlhkosti. Zásadní je už způsob jeho stavby, mnohému se dá ale předejít také správným udržováním interiéru. Zauvažujte především nad protiplísňovou malbou.

Jde o speciální nátěr, který oproti klasickým obsahuje navíc fungicidní látky, které plísně ničí a stavbu preventivně chrání. Ochranný nátěr je třeba provést velmi precizně, protože je to spolehlivá ochrana domu před působením vnějších vlivů. Jestliže tento krok nepodceníte, můžete se spolehnout, že vaše dřevostavba bude mít dlouhou životnost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články