I terasa by měla být připravena na zimu. Jak na to?

                   

Většinou se setkáváte jenom s návody, jak na zimu připravit vaši zahradu. Zapomínat by se však nemělo ani na terasu, která si také před nastávajícími mrazy zaslouží určitou péči. Co dělat a na co nezapomenout?

Úklid je základ

To první, co je třeba na své terase udělat, je rozhodně úklid. Ten by měl být tím hlavním. Důležité je, aby byl důkladný. To znamená nejenom klasické zametení. Vhodné je eliminovat všechny zašlé nečistoty. A to buď klasicky hadrem a čističem, nebo moderněji pomocí tlakového čističe. Terasa by se zkrátka a jednoduše měla doslova lesknout.

Myslete na ošetření

To se týká určitých materiálů, jako je například dřevo. I když je samo o sobě odolné a zimu bez problémů vydrží, pokud ho ošetříte tak výrazně prodloužíte také jeho životnost. Vhodné jsou především různé druhy ochranných olejů, kterými stačí dřevěné součásti vaší terasy natřít. Pokud využíváte materiály modernější, mnohdy není tento krok nutný. V daném případě je ideální dbát pokynů prodejce.

Dejte pryč vše, co nebude v zimě potřeba

Dalším krokem je odstranění všeho, co nebude během zimy potřeba. Může se jednat třeba o zahradní nábytek, ale může jít také o řadu praktických a estetických prvků. Co nebudete během zimy nijak využívat, to není nutné na terase mít. Opět z důvodu, že by to mohl poškodit mráz. Pokud k tomu máte prostory, můžete vše přenést třeba do sklepa, nebo do jiných prostor kam lze odložit nepotřebné věci i na několik měsíců.

Věci na terase zabezpečte

Pamatujte na to, že během podzimu se může objevit i celkem silný vítr. Výjimkou není ani krupobití. V zimě je to zase velký mráz, nebo vánice. Vše, co zde necháváte, by mělo být zabezpečeno. Jak proti samotnému poškození, tak proti převrácení, nebo dokonce ulétnutí. V tomto buďte důslední, jelikož je lepší řešit to teď, než ve chvíli, kdy byste chtěli být raději zalezlí doma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články