Inspirujte se: Tyto rostliny jsou na podzim to pravé pro váš balkon

                   

Myslíte si, že váš balkon musí být v podzimním období prázdný a květiny na něho patří jenom v létě? Je to velký omyl, jelikož jsou rostliny, které dokážou odolat vlhkému počasí i prvním mrazům. A navíc skvěle vypadají. Pokud máte na svém balkoně připravené prázdné truhlíky, poradíme vám, co pro ně bude to nejlepší. Možností je celá řada.

Chryzantéma

Velice zajímavá rostlina, kterou můžete pěstovat i v podzimním období. Dobře se jí bude dařit jak v truhlíku, tak i v samostatném květináči. Jejím velkým plusem je i celkový rozmanitost, jak pokud jde o velikosti rostlin, tak i barevné kombinace.

Skimmia japonica

Méně známá rostlina, která může některým připomínat rododendron. A to hlavně tvarem listu. Díky své odolnosti hravě vydrží i jakékoliv podzimní období. Pokud rostlinu vysadíte na svůj balkon, tak se vám na jaře odmění jak krásnými květy, tak i pro někoho velmi zajímavou vůní.

Libavka – Gaultheria

Další ze zajímavých rostlin, která vás může upoutat hlavně svými lístečky, které mají jak zajímavý tvar, tak mohou přecházet i do různých barev. Dalším zajímavým unikátem této rostliny je i to, že na ní rostou červené plody, které jsou využívány ve zdravotnictví.

Irský vřes

I když tato rostlina není příliš známá, doporučujeme jí dát šanci. A to z důvodu, že vás odmění svou krásou. Její květy mají podobu zvonečků a mohou nabídnout opravdu velmi zajímavou barevnou rozmanitost, od bílé, až po červenou. K tomu přidejme celkovou nenáročnost a jde o rostlinu, která u vás nesmí chybět.

Maceška

Jistě ji velmi dobře znáte. Mnoho lidí ji má zafixovanou pouze s letním období a pěstováním na zahradě. Věděli jste ale, že macešky můžete pěstovat také na podzim a že se jim bude dobře dařit i v truhlíku na vašem balkoně? Pokud nechcete experimentovat a hledáte klasiku, jsou jasnou volbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články