Jak na zelený balkon po celý rok? Pomohou tyto rostliny

                   

Chcete mít dokonalý zelený balkon po celý rok? Potom je třeba volit takové rostliny, kterým nevadí ani zima a mrazy, ani jim nevadí teplé podnebí. Jaké jsou ty pravé? Na několik příkladů se podíváme společně.

Vřes

Je známou a populární klasikou, a dokonce o něm platí, že pokud byste ho vysadili nyní v době podzimu, je to nejlepší doba proto, aby bez problémů vydržel celou zimu. Dokonce může dojít k tomu, že bude v době chladných dní kvést. Odměna pro toho, kdo ho správně vysadí a bude se o něho starat.

Palmy

Myslíte si, že existují jenom ty teplomilné? Velký omyl. Je celá řadu druhů palem a některé z nich bez problémů snášejí i mrazy. Je však nutné velmi dobře vybrat odrůdu. Pokud ji na svůj balkon zasadíte a budete se o ní náležitě starat, tak vám bez problémů vydrží třeba i po celý rok. A bude stále dokonale zelená a svěží.

Tůje

Také jedny z populárních rostlin, které se poměrně snadno pěstují a vydrží vám zelené po celý rok. I tady si můžete být jisti tím, že vám dokážou bez problémů vydržet i celou zimu. Stačí se o ně starat a váš balkon bude dokonale zelený.

Bylinky

Nemusí to být jenom velké rostliny, které na svůj balkon zasadíte. Můžete si třeba jenom nechat ozdobit truhlík. V takovém případě přijde vhod například levandule, ale i máta nebo šalvěj. Ideální druhy bylinek, které dokážou růst po celý rok bez ohledu na teploty. A jaká je jejich velká výhoda? Nejde jenom o rostlinky, které jsou okrasné, jelikož jejich klad je spojený i s jejich možným použitím v kuchyni.

Jehličnany

Že jehličnany patří jenom do lesa? To je velký omyl. Pěstovat je můžete třeba i na svém balkoně, jenom tak v květináči. A jejich velká výhoda? Jsou nenáročné a skvěle vypadají. Existuje také hned několik druhů. A s blížícími se Vánocemi tak můžete na daný stromek dát i ozdoby a světýlka, a tak jednoduše umocnit sváteční atmosféru. Jednoduché.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články