Jak si hezky vybavit chalupu? Osvědčenými tipy

                   

Mnoho lidí nejčastěji jezdí na víkendy na své chalupy. Je to jedno z nejlepších míst, kde si odpočinou od každodenních pracovních a osobních povinností. Aktivit k odreagování se může být spousta, včetně zahrádkaření, čtení nebo hraní her s dětmi. Aby si zde člověk však řádně odpočinul, chalupa by měla vyzařovat energii, která člověku pomůže s odpočinkem, a donutí ho na nic nemyslet. Otázka však je, jak si chalupu zařídit, tak abyste z ní měli dobrý pocit?

Styl tvoří dojem!

Moderní design má své přednosti, ale nehraje takovým kouzlem jako starý dobrý retro styl. Byla by příjemná změna vstoupit do domečku, jehož dominantou jsou dřevěné zdi, podlaha a dokonce i nábytek. Nebojte se samotný interiér přizpůsobit do dřevěného stylu ještě víc – kamenná pec nebo kolovrátek od našich babiček může zajímavým způsobem obohatit interiér chalupy.

K dobrému pocitu jistě přidá to, pokud máte estetické cítění. Zkuste si například do takové ložnice pořídit něco takového:

  • Dřevěnou masivní postel
  • Noční stolky se stejným nebo podobným vzhledem
  • Lampy podtrhující barevnost pokoje
  • Rustikální lustr s barvou podzimního listí

Neuškodí takové přidat do pokoje peřiňák, který používaly naše babičky a prababičky. Jako doplňky můžete použít větší záclony, retro obraz nad postel nebo vlněný hustý koberec před postel.

Světlá stránka minimalismu

Skvěle se také odreagujete v otevřených a větších prostorech. Odlište své místo odpočinku od ostatních a zamezte izolovaným, stísněným a uzavřeným prostorám. Zbourejte zdi a spojte místnosti do jedné. Pokud preferujete minimalismus, odstraňte rušící objekty a zanechte jen ty předměty, které jsou nutné.

Jak již bylo řečeno, zkuste se odpoutat do moderního stylu, ve kterém jsou zařízené dnešní domácnosti a vraťte do retra, které má své kouzlo a snáz v něm vypnete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články