Jak si zvelebit balkón snadno a rychle

                   

Lidé, kteří bydlí v bytě s balkonem, si často lámou hlavu nad tím, jak svůj balkónek zvelebit. Nemusíte mít jen nudnou plochu oplocenou zábradlím. Na svém venkovním kousku bytu si můžete vytvořit nádherné odpočinkové místo, malou zahrádku nebo dokonce romantické místečko, které vám budou ostatní závidět. Jak si však svůj balkón zvelebit?

Jak lodžie poslouží?

Než se pustíte do zvelebování venkovní plochy bytu, měli byste si promyslet, jak s balkonem naložíte. Hodláte zde pěstovat rostliny? Chcete jen relaxovat? Na základě tohoto výběru uzpůsobte barvy a styl, v jakém lodžii zařídíte.

Zahrádka na malé ploše

Jestli v opačném případě toužíte na svém balkóně pěstovat rostliny, volte takové druhy rostlin, kterým nebude balkónové prostředí vadit. Svůj výběr omezte na trvalkovou mrazuvzdornou zeleň. Ničemu rovněž neuškodíte, když se pokusíte zasadit menší ovocné stromky. Lodžii zkuste zkrášlit o květináče s jedlými keři, například tedy s:

  • malinami
  • rybízem
  • borůvkami

Co umístit na balkón?

Nezapomeňte na zahradní nábytek, který dokáže odolat jakýmkoliv podmínkám počasí. Vyvarujte se masivním kusům nábytku, který by mohl vlivem deště nebo silného větru být jakkoliv poškozen. Křesílka ze stejného nebo podobného materiálu a barvy dokážou balkonek oživit, a pokud jsou na nich pohodlné polštářky, tím lépe. Pokud jde o samotnou dekoraci, květináči s rostlinami nic nezkazíte, ale všeho s mírou. Pokud dáváte přednost relaxaci, zvolte klidné a nekřiklavé barvy. Pro zaplnění prázdných míst vsaďte na doplňky, jako jsou malé lucerničky, svíčky nebo závěsné předměty jako jsou například zvonkohry. Ovšem v tomto případě zvažte, jestli zvonkohra bude patřičnou dekorací pro vaše obydlí, nebo nervy drásající předmět, co bude vás i sousedy obtěžovat. Zvonkohru volte tehdy, pokud máte balkon izolovanou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články