Jak vyzdobit terasu na podzim? Dejte na tipy zkušenějších

                   

I když je podzimní počasí sychravé a nepříjemné, nenechte se jím odradit a ukažte, že toto roční období může nabídnout i kousek krásy. Využijte nejenom dary přírody k tomu, abyste si v podzimním duchu vylepšili a vyzdobili svou terasu. Jak na to? Poradíme vám.

Začněte s květinami

Že kvetou jenom v létě? Velký omyl. Je celá řada květin, které kvetou i během podzimních dnů. A právě ty můžete využít k výzdobě vaší terasy. Unikátní je, že mnoho daných květin nabízí skutečně rozmanité barvy. Třeba fialovou, vínovou, ale i růžovou, nebo oranžovou a hnědou. Nebojte se daných kombinací, jelikož budou vypadat naprosto dokonale. Tím si buďte jisti.

Použijte dýně

Halloween sice už skončil, ale to neznamená že byste měli dýně vyhodit. Pokud jste tento svátek slavili, nechte je na terase i nyní. Pokud jste ho neslavili, máte jedinečnou možnost nakoupit si dýně doslova za pár korun a vylepšit s nimi svou terasu. Ani je nemusíte vydlabávat, stačí je jenom tak položit do prostoru, nebo je lze umístit do různých dřevěných vystlaných beden nebo jiných nádob.

Využijte lucerničky

Dalším dobrým tipem jsou různé lucerničky. Ty větší můžete na vaši terasu jenom tak položit, zatímco ty menší není problém zavěsit. Jenom buďte důslední, protože na podzim není výjimkou silnější vítr. Dále pamatujte na to, že lucerničky se dají po setmění i zapálit, což znamená zajištění mnohem příjemnější atmosféry. Pokud máte do terasy prosklené dveře, můžete svit světýlek pozorovat z tepla svého domova.

Využijte listí i jehličí

Pro někoho obyčejný odpad, ale pro vás něco, co můžete na své zahradě využít k zajímavým dekoracím. Spojte obojí, nechte průchod své fantazii a vytvořte si jedinečné podzimní květiny právě z listů, jehličí, popřípadě i dalších věcí, co v přírodě najdete. Stačí trocha kreativity a máte mnoho zajímavých věcí, které budou vaši terasu dokonale zkrášlovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články