Květiny v květináči vám začaly chřadnout? Nevyhazujte je, použijte hnojiva ze své domácnosti

                   

Koupili jste si krásnou a drahou květinu v květináči, ale zanedlouho vám začala chřadnout? Důvody mohou být různé, například nedostatek nebo naopak nadbytek slunečního světla či vody. Vše se dá ale zachránit, proto nespěchejte s tím, že ji vyhodíte do odpadkového koše. Existuje totiž několik účinných způsobů, jak uvadající květině pomoci opět k životu. Hnojiva, která stimulují růst a dodávají rostlině sílu, najdete v každé domácnosti.

Kávová sedlina

Kávová sedlina je plná živin a minerálů, jako jsou například:

  • Draslík
  • Hořčík
  • Vápník
  • Dusík

Velice dobře vyživí zvadlou květinu a při výsadbě urychluje růst mladých rostlin.

Vaječné skořápky

Vaječné skořápky zpravidla končí v koši. Ale to je chyba. Obsahují totiž určité množství vápníku a dalších minerálů dobrých pro pokojové rostliny. Skořápky osušte a rozemelte v mlýnku na kávu. Přidejte do květináče jako hnojivo.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Slupka od banánu

Banánová slupka obsahuje spoustu železa, vápníku, zinku, fosforu, bromu, hořčíku, síry a niklu. Všechny tyto organické látky vyživují a zlepšují růst květin zasazených v květináči.

Voda z akvária

Pokud máte doma rybičky v akváriu, nevylévejte při čištění vodu do kanalizace. Tento druh vody je bohatý na živiny, které přivedou povadlé květiny zpět k životu.

Rezavé hřebíky

Je to trochu zarážející, ale věřte nebo ne, rezavé hřebíky jsou skvělé pro vyživení rostlin. Zapíchejte je do květináče a nechte dělat svou práci. Tím, že jsou vyrobeny ze železa, uvadajícím květinám pomohou.

Popel

Popel po spálení dřeva obsahuje fosfor, draslík a vápník, které stimulují zrání plodů a vůni květin. Smíchejte popel s vodou a přidejte jako léčivý roztok do hlíny v květináči. Pokud budete o květiny zasazené v květináči pečovat těmito domácími způsoby, můžeme vám zaručit, že se vám odmění svými květy i mimořádnou vůní. Navíc uděláte něco málo i pro životní prostředí recyklací všech zmíněných hnojících prostředků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články