Malý balkón může být útulný a má hned několik možností proměny. Zvládne je každý svépomocí za pár korun

                   

Malý balkón nemusí být nepříjemný. I ten může být krásný. Má hned celou řadu možností, jak jej lze uspořádat. Jediné co, tak je velmi důležité být u malého prostoru rozvážný a opravdu dobře si vše promyslet. Pokud chcete, aby byl malý prostor útulný a praktický, využijte možnost nákresu na papír, abyste si mohli rozmístění balkónu lépe představit.

Velmi důležité je u malých prostor správně zvolit osvětlení, nábytek, doplňky a rostliny. Dobře zařízený balkón by pro Vás měl být místem klidu, místem pro odpočinek a relaxaci. Existuje hned několik možností, jak docílit takového příjemného místa i na malém prostoru.

Několik rad, jak na malý balkón

V první řadě se doporučuje všechny malé prostory zdobit v tlumených tónech. Toho se držte i u balkónu. Úplně nejlepší jsou světlé tóny barev, které opticky zvětší místnost. Stejně tak byste neměli prostor zahltit velkým množstvím nábytku, ozdob a rostlin. Můžete také zvolit praktický nábytek jako je rozkládací stůl či křesla.

Na kávu zůstanou složené, a na opalovaní si křeslo zase rozložíte. Zároveň, pokud chcete na balkoně i skladovat pár věci, je potřeba v tom mít systém. U malých prostorů je velmi důležitá organizace a systém.

Tip na zelený balkón

I malý balkón může dělat dojem malé zahrádky. Pokud jste milovníkem rostlin, co kdybyste si zařídili zelený balkón plný rostlin? Můžete použít květináče, truhlíky, ale i vertikální květináče, nebo třeba kýble. Rostliny se dají sázet do všeho. Umístit je můžete na okenní parapety, na skříňky, na schůdky určené pro vertikální pěstování rostlin, ale i na zábradlí, nebo si můžete zařídit stěnu polic nebo kapes na rostliny.

Pěstovat nemusíte jen okrasné rostliny, velmi dobře se v takových nádobách pěstují jahody, hrášek, rajčata, papriky, ale také okurky a cukety. Ve vyšších květináčích můžete zkusit i mrkev, nebo třeba ředkev. Do obyčejného truhlíku se dá zasít ředkvička. Pokud nechcete mít na balkónu vysoké rostliny, koupíte i semínka balkónových rostlin. To si pak vypěstujete v obyčejném truhlíku na okně nízké rajče a jinou zeleninu. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články