Několik rad, jak připravit netradiční zahradní párty bez nadměrného stresu

                   

Zahradní party byly letos velmi populární zejména kvůli omezením a nejistotě spojené s aktuální situací ve světě. Pokud se chystáte připravovat oslavu na zahradě, kde bude větší počet lidí, nemáte zpravidla šanci zvládat celou obsluhu i zábavu sami. Zde je několik rad, které vám pomohou vše dobře zorganizovat a zároveň se bavit s hosty, aniž by kdokoliv strádal nedostatkem.

Zahradní party bez stresu

K přípravě zahradní slavnosti či party je, stejně jako u těch konaných uvnitř budov, potřeba zajistit několik specifických věcí, jež zahrnují občerstvení, úpravu prostoru k posezení, výzdobu, dostatek čistého nádobí a postarání se o odpad. U všech těchto oblastí můžete využít jednoduchých strategií, které vám ulehčí práci, a zároveň zajistí, že si čas strávený s hosty užijete stejně jako oni.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

1. Občerstvení a nádobí

Ideální způsob, jak zajistit dostatek jídla a nápojů pro hosty, je řešit jej samoobslužně. Namísto rozložení všeho na stole připravte samostatný bar, kde vše přehledně rozložíte – hosté pak budou mít přístup ke všemu a nebudou se muset natahovat přes stůl. Zároveň z něj odstraníte překážky, takže konverzace bude realizována plynule po celém jeho obvodu. Pokud plánujete větší oslavu, zkuste vytvořit netradiční nabídku občerstvení, které si mohou hosté sami dotvořit – pečivo, pomazánky, ovoce, zeleninu, masné výrobky apod. Nádobí před party pouze namočte do horké vody a přeleštěte suchým hadříkem. Bude se krásně lesknout.

2. Využití prostoru

Nemáte-li na své zahradě dostatek nábytku k sezení, můžete na trávníku vytvořit pomocí dek piknikové ostrůvky, kde může pohodlně probíhat konverzace. Vedle hlavního stolu tak můžete mít různě po zahradě rozložené deky s polštáři, kde se mohou hosté volně pohybovat a bavit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

3. Výzdoba

Nejkrásnější výzdobou zahrady jsou přírodní motivy. Pokud nemáte skalku, nezoufejte – prostor můžete dotvořit kyticemi řezaných květů nebo větviček, které jednoduše umístíte do větších sklenic. Dodají zahradě na vůni a barevnosti a krásně prostor rozčlení a dozdobí. Dobré je také přidat pár světelných šňůr zejména pro večerní party.

4. Nádobí a odpad

Pokud nechcete mít po zahradě spoustu odpadků, dejte svým hostům dostatek možností odpad vyhodit – rozmístěte koše a nádoby na běžný i recyklovaný odpad na viditelné místo a instruujte hosty, kam jej mohou vyhazovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články