Odstranění zelených skvrn z dlažby a terasy. Použijte velmi jednoduchý trik

                   

Spousta lidí netuší, jak správně a hlavně rychle vyčistit dlaždice na terase. V létě je terasa využívána nejvíce, můžete pozvat rodinu nebo přátelé a večerní grilování. Není ale žádoucí, aby viděli špinavé dlaždice, které přes zimu a jaro dostaly od ošklivého počasí pořádně zabrat. Zelený mech a špína se na nich snadno objeví, zbavit se jí můžete také jednoduše. Jedním z babských rad je použít na ně vodu z uvařených brambor. My vám poradíme ještě něco jiného, kdyby vám “bramborová” voda nefungovala.

Praktický tip na čištění terasových dlaždic 

Surovin nepotřebujete mnoho, o to lepší pak bude účinek, pokud směs na čištění použijete. Je to jednoduché a praktické a recept zvládne každý. Budete potřebovat pouze:

  • 5 lžiček krystalů soli 
  • 5 lžiček měkkého mýdla
  • 10 litrů horké vody 

Postupuje se následovně: rozpusťte měkké mýdlo a krystaly soli ve velkém kbelíku, kde již máte 10 litrů vody. Celý obsah rovnoměrně vylijte na celou plochu terasy a koštětem si pomozte při rozdělování mezi dlaždice. Nechce směs chvíli působit a potom terasu vytřete čistou vodou. Z dlaždic zmizí zelený povrch, budou zářit čistotou a vy se nebudete stydět pozvat přátelé na oslavu. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Záleží i na tom, z čeho je terasa vyrobena

Tento recept slouží k čištění dlažby, terasu ale můžete mít vyrobenou i ze dřeva nebo betonu. Dřevěnou terasu pravidelně ošetřujte. Spadané listí nebo jehličí můžete jednoduše zamést koštětem. Při čištění použijte jen přípravky, které jsou určené na dřevo. 

Betonové podlahy na terasy vydrží větší zátěž a jejich čištění je jednoduché. Můžete na ně při větším znečištění použít mycí tlakové zařízení, na menší úklid opět postačí koště. Při správné impregnaci podlahy vás nemusí trápit ani vysoká nasákovost, která bývá často nevýhodou betonových teras.

Samozřejmě existují i speciální přípravky, které zbaví vaší terasu nečistot a udrží ji čistou a dlaždice jako nové. Vždy je dobré se poradit s dodavatelem terasy, který vám řekne, jaké prostředky jsou nejvhodnější. Jiný musíte použít na olejovou skvrnu a další na vylitý alkohol.

Částečně pomůže zastřešení terasy. Zabrání sice vnějším vlivům počasí, aby vám terasu pošpinili, na lidskou nepozornost je ale krátká. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články