Osvědčené metody na to, jak se zbavit mravenců přírodní cestou

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

K létu neodmyslitelně patří hmyz. S tím se bohužel nesetkáte jen během stanování ale i u vás na zahradě, zahrádce ale bohužel i v domácnosti. Tam nás dokáže nejvíce potrápit. Na rozdíl od venkovních prostorů se většinou v domácnosti bráníme jakýmkoliv chemickým přípravkům. Kvůli dětem nebo domácím mazlíčkům se většinou snažíme najít přírodní cestu, jak se nezvaných hostů efektivně zbavit. Často jsou jimi mravenci, kteří si usmyslí, že se někde v naší domácnosti zabydlí. Přečtete si, jak s nimi bojovat a úspěšně se jich zbavit.

Připravte se na boj s mravenci

Pokud si k vám mravenci najdou cestu, není jednoduché se jich jednou pro vždy zbavit. Často si velmi rychle najdou cestu zpět a vše se stále dokola opakuje. I když pečlivě uklízíte, mravenci mohou být vždy o krok napřed. Začarovaného kruhu se dá ale zbavit, dokonce i přírodní cestou. Většinou se jim totiž zalíbí v komoře nebo jiném místě, kde skladujete potraviny. Je pochopitelné, že ihned nesáhnete po chemických přípravcích. Stačit vám budou i běžné suroviny. Chce to jen vědět, co na mravence platí, nebo co jim případně vadí.

Připravte si účinný roztok, který použijete na všechna místa, kde se mravenci vyskytují. Potřebovat budete:

  • mátu
  • hřebíček

Příprava účinného roztoku

Z máty a hřebíčku si připravte speciální roztok. Hlavní jeho složkou budou éterické oleje máty peprné a hřebíčku. V boji s mravenci vám bude stačit rozpustit asi 30 kapek éterického oleje máty a stejné množství éterického oleje hřebíčku ve 120 ml teplé vody. Vzniklou tekutinu dobře promíchejte a pro následnou jednodušší aplikaci přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Poté aplikujte všude tam, kde mravence uvidíte.

Roztok funguje hlavně proto, že mravencům vadí hřebíček a máta. Velmi aromatický eugenol hřebíčku a mentol máty je zaručeně donutí přesunout se někam jinam. To platí i pro jiné druhy hmyzu. Jeho použití je tak univerzální na nejrůznější nezvané hmyzí hosty jako pavouky nebo komáry.

Oba olejíčky mají skvělé účinky i na vaše zdraví

Jednotlivé olejíčky můžete použít odděleně i v případě zdravotních potíží. Nejen že vám pomohou zbavit se hmyzu, mají i další pozitivní účinky. Olej máty je účinný třeba při migrénách, zažívacích potížích a oteklých nohou. Ten z hřebíčku je osvědčený při bolestech zubů, infekcích i bolestech hlavy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články