Petúnie budou královnami teras a balkonů. K bohatému kvetení stačí malý trik

                   

Asi stěží bychom našli oblíbenější balkonovky, než jsou právě petúnie. Byly vyšlechtěny do tak velkého množství variet, že není problém vyzdobit si jimi truhlíky prakticky v jakékoliv barvě. Aby však bohatě kvetly, nestačí jim jen zálivka. Podpořte je tím správným hnojením i šikovným trikem během samotného sázení do květináče.

Potřebují opravdu hodně místa

I když si domů přinesete sazeničky jen s několika málo květy, nenechte se mýlit, velmi rychle se rozrostou. Dopřejte jim tedy při přesazování dostatek prostoru. A jak ho vypočítat? Pamatujte si, že do truhlíku o délce 50 cm by měly přijít maximálně tři (pokud používáte samozavlažovací, pak o jednu více).

iZdroj fotografie: Pixabay

Bohatě kvetoucí petúnie je třeba trochu krotit

Jestliže petúniím dopřejete správné hnojení, velmi brzy se rozrostou. Rostou však do délky a nikoli do šířky. A to je chyba. Na konci léta se díky tomu vytahají a rozhodně nebudou vypadat pěkně. Buďte tedy nemilosrdní a v této fázi zkraťte každý výhon alespoň o třetinu. Kvetení se brzy obnoví, ovšem v ještě větší intenzitě než předtím.

Jak na střih petúnií

Žádný z výhonů nevynechávejte. Pokud jsou některé ještě příliš malé na radikální zásah, počkejte až trochu dorostou, a proveďte ho později. Jde rovněž o dobrou strategii pro všechny, kdo se nechtějí na 2-3 týdny smířit s rostlinami zcela bez květů. Jednoduše zkraťte na poprvé jednu polovinu výhonů a zhruba o dva týdny později druhou. Efekt bude zaručen.

iZdroj fotografie: Pixabay

Po zaštípnutí aplikujte dusík

Jakmile petúnie zaštípnete (v případě děleného zaštípnutí platí tato rada pro oba termíny), pohnojte je hnojivem bohatým na dusík. Ten pomáhá vyzrávání pletiv a celkovému růstu. Dále aplikujte komplexní hnojiva určená pro výživu květů, a to nejlépe každých 14 dní. Petúnie jsou zkrátka v tomto ohledu trochu náročné, za správnou péči se vám však bohatě odvděčí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články