Vypěstujte si na balkoně svá vlastní rajčata. Je to snadné

                   

Pokud nemáte zahradu a domníváte se, že na balkoně či terase se dají pěstovat jen květiny či bylinky, mýlíte se. Balkon je totiž skvělým místem i pro pěstování některých druhů zeleniny. Velmi jednoduchým způsobem se na balkoně či terase dají pěstovat především rajčata. Není k tomu potřeba žádné speciální vybavení a úroda je zaručená. Zajímá vás, jak na to?

Stačí několik přebytečných rajčat

Jednou z výhod pěstování rajčat je, že nepotřebujete koupit ani žádná semínka či sazeničky. Stačí, když máte doma několik přebytečných a ke konzumaci už ne zcela vhodných rajčat, můžete je totiž velmi jednoduše proměnit v malé rostlinky a za pár týdnů si vypěstovat svá vlastní domácí rajčata. Použít se samozřejmě dají nejen rajčata, která vám jaksi přebývají, ale také rajčata, která vám nejvíce chutnají, a vy se obáváte, že se vám je příště v obchodě nepodaří objevit.

Jednoduchý postup krok za krokem

Začněte tím, že rajčata nakrájejte na kolečka, přibližně 0,5 až 0,8 milimetru silná, a vložte je do většího květináče, do kterého jste si předem připravili kvalitní zeminu, nejlépe tu, která je vhodná pro pěstování zeleniny. Pro pohodlný budoucí růst rajčat se doporučuje květináč alespoň o průměru třiceti centimetrů. Rajčatová kolečka poté zlehka překryjte další vrstvou této zeminy. Přibližně za dva týdny, byste měli vidět první výsledky své práce neboli malé výhonky nových rostlinek. Kolečka rajčat totiž obsahovala i rajčatová semínka, která se v zemině uchytila a začala vytvářet novou rostlinu.

Až drobné výhonky trošku povyrostou, je vhodné sazenice v květináči zlehka protrhat a některé poté zasadit znovu do jiného květináče, aby měla malá rajčátka dostatek prostoru k dalšímu růstu. Důležité je poskytovat rajčatům dostatek vláhy a pravidelně je zalévat. Pro pěstování jsou nejvhodnější zasklené balkony, které směřují na jih nebo západ, pokud máte balkon či terasu nezasklenou, umístěte květináče s rajčaty do závětří.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články