Zahradní nábytek snadno a rychle – vyrobte si jej z palet

                   

Letos nám zima nedala příliš poznat svou sílu. Ještě ani pořádně nemrzlo a už to vypadá, že je načase připravovat se na jarní počasí a těšit se na léto. Pokud už i vy přemýšlíte, jak si letos budete lebedit v létě na chatě či na zahradě, možná se vám budou hodit tyto tipy na levný, ale nádherný zahradní nábytek.

Velmi oblíbeným je poslední dobou zahradní nábytek vyrobený z palet. Je praktický a zároveň elegantní i originální. Navíc si ho snadno můžete nechat nejen vyrobit na zakázku, ale můžete to zkusit i sami. Pokud se rozhodnete vyrobit si nábytek na vaši zahradu, terasu či chatu sami, neobejdete se bez několika cenných rad a informací.

Kvalitní palety

První problém jsou většinou samotné palety – ne vždy se totiž dají tak snadno sehnat. Nejrychlejší a nejlevnější je pokusit se ve svém okolí najít výkupnu palet. Zde je většinou široký výběr druhů i typů palet v různé kvalitě a za různou cenu. K sehnání jsou i palety atypické, které jsou vhodné především pro vytvoření originálního nábytku.

Základním pravidlem je, že pro výrobu nábytku je nutné mít kvalitní a pevné palety. Pokud budete tvořit z křehkého a nekvalitního materiálu, výsledek nikdy nebude dobrý. Podle toho, na jaký nábytek chcete palety použít, se proto zajímejte zejména o jejich nosnost. Z palet se dá s trochou šikovnosti vyrobit takřka cokoli. Na zahradu můžete vytvořit nejen nejrůznější lavičky, křesla a stoly, ale také lehátka, altánky, houpačky, ploty, pískoviště či pařeniště.

Nutná výbava

Dále budete potřebovat především kvalitní hoblík, kterým otupíte hrany palet a obrousíte svrchní části prken, abyste se nemuseli obávat případných třísek. Tento krok je velmi důležitý, takže mu věnujte dostatek času a pozornosti. Další nutnou pomůckou je pila, s jejíž pomocí pak palety snadno nařežete na kusy podle požadované velikosti. Nezbytnou nutností je také impregnace, která nábytek ochrání před povětrnostními vlivy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články