Znáte výhody zimní zahrady? Toto je výčet těch hlavních

                   

Máte v plánu budování takzvané zimní zahrady? Pokud ano, je to dobrá volba jak pro vás, tak i pro vaše rostliny a květiny. Zajímají vás výhody, které toto řešení má? Podívejte se společně s námi na výčet těch hlavních. Je jich celá řada.

Další místnost ve vašem domě

Prvním kladem je rozhodně to, že rozšíříte obytnou plochu vašeho domu o další místnost. A to takovou, kde můžete pohodlně trávit čas při odpočinku, nebo se zde můžete scházet také s přáteli. Pokud řešíte celkový nedostatek volného prostoru v domě, takto ho poměrně jednoduše přidáte.

Dobré prostředí pro vaše rostliny

Jsou rostliny, které vyžadují specifické podmínky pěstování. A ty jim může nabídnout právě zimní zahrada. Venku na mrazu by nevydrželi a uvnitř by jim naopak bylo velké teplo. Zimní zahrada tak nabídne ideální teplotu proto, aby dané rostliny bez jakýchkoliv potíží zvládly celou zimu bez úhony. Konečně můžete své zahrádkářské umění povýšit o požadovanou úroveň výše.

Praktičtější než terasa

Máte v plánu terasu, ale přijde vám, že vzhledem k její otevřenosti není to pravé? Co v případě konané akce, když začne pršet? Zimní zahrada může přijít vhod v létě, kdy ji lze kompletně otevřít, tak i na jaře a na podzim kdy vás nemusí trápit případný výkyv počasí a bez problémů si na ní posedíte buď sami, nebo se svými přáteli.

Snadná realizace

Zhotovení zimní zahrady dnes není zase až tak nic složitého. Pokud oslovíte firmy, které se jejich dodávkou zabývají, je to úplně jednoduché. Stejně tak se ale můžete pustit do její realizace svépomocí. Je to sice o trochu těžší než případná terasa nebo pergola, ale zároveň nejde o nic, co by bylo nereálné. Základem by měla být pevná robustní konstrukce, prosklené plochy funkční, dobře rozložený prostor.

Lepší udržení teploty v interiéru

Ano, i na to má zimní zahrada pozitivní vliv. A to hlavně v zimě. Je vlastně mezičlánkem mezi exteriérem a interiérem, a tak dokáže zabránit lepším únikům tepla a jejich vstupům do interiéru. A co to znamená v praxi? Přece úspory na topení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články