Postavte si vlastnoručně skvělý gril, který může leckdo závidět

                   

Grilovací sezóna je v plném proudu a sní je spojený i správný výběr grilu. Na trhu se jich nabízí velké množství. Pokud však budete chtít nějakou tu korunu ušetřit, můžete si na zahradě vyrobit svůj vlastní gril, který vám vydrží několik desítek let. Jeho stavba není nijak složitá. Stačí vybrat vhodné místo a pustit se do práce!

Co je potřeba obstarat k výstavbě grilu?

Než se pustíte do práce, pořiďte si tento materiál:

  • několik klasických cihel, nebo například betonových, cement
  • železnou konstrukci do grilu a systém na rožnění
  • starý plechový sud, plastové pletivo na základy
  • vrtačku, vruty a automatickou pilu na železo

Vyberte vhodné místo na zahradě a vytvořte základy

Podstatné je nejdříve vybrat vhodné místo, které nebude svažité. Případně plochu vyrovnejte pomocí půdy, či písku. Nutné je vyhloubit alespoň 20 až 30 centimetrů hlubokou jámu, díky které vybudujete základy grilu a získáte tak i topeniště. Šířku a délku si zvolte podle toho, kolik máte k dispozici prostoru. Vyplatí se udělat gril delší, aby se do něj vešly i větší kusy masa k rožnění, například sele, nebo krůta. Prohlubeň pak vypodložte pletivem kolem dokola, aby jednotlivé stěny držely a nebortily se.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Stavba obezdívky a výroba poklopu

K ruce si po vytvoření základů grilu vezměte vybraný druh cihel, cement a celý prostor obezděte. Pater můžete udělat několik. Ideálně asi tři nebo čtyři. Nechte zaschnout do druhého dne. Následně do vnitřního prostoru nainstalujte kovovou konstrukci určenou k rožnění. Přivrtejte ji po stranách ke kovovému pletivu na dně grilu. Dno grilu můžete podsypat i trochou písku. Poklop jednoduše vyrobíte tak, že podélně rozříznete starý plechový sud a jeho zabroušenou polovinu usadíte na obvodové zdi grilu. A pak máte hotovo! Je na čase rozdělat uvnitř grilu oheň a vyzkoušet jej v akci.

iZdroj fotografie: Freepik.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články