Chcete-li pěstovat ty nejkrásnější růže, vložte ke stonku aloe vera

                   

Hledáte způsob, jak vypěstovat nádherné růže se sytou barvou a pevnými listy, které vydrží po dlouhý čas? Máme pro vás řešení. Použijte aloe vera a můžete z jediné růže vytvořit nový nádherný keř, kterým se pak budete chlubit na své zahradě.

Pěstování

Růže jsou jedny z náročnějších druhů rostlin. Často je napadají různé druhy škůdců a chorob, a proto je nutné o ně náležitě pečovat. Také je vhodné větší keř prořezávat, aby mohl dál zdravě a správně růst.

Vysazovat je můžete po celý rok, nejlépe na zahradu do míst, kde vane jen slabý vítr, aby byly růže v bezpečí. Nezasazujte keř do příliš vlhké půdy, ale ani do vysušené. Vždy volte lehce vlhkou, aby rostlina dobře rostla. Přidejte do půdy také trochu jílu, který tato rostlina miluje.

Zázrak jménem aloe vera

Jestliže na své zahradě ještě žádný keř s růžemi nemáte, vydejte se do květinářství. Vše co k pěstování budete potřebovat, bude:

  • Jedna růže
  • Aloe vera

Nemusíte pěstovat jen obyčejné a základní kusy. Růže mají mnoho tvarů a barev, proto pečlivě vybírejte, která se hodí na vaši zahradu, a pro kterou máte ideální podmínky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jednoduchý postup

Doma nejprve odřízněte špičku aloe vera a vyhoďte. Jestliže se jí nechcete zbavit, vymačkejte šťávu a použijte jí například jako pleťovou masku. Aloe vera totiž obsahuje spoustu prospěšných látek pro tělo, které udržují kůži pevnou, zdravou a pružnou.

Následně ustřihněte další část, aby měla zhruba čtyři centimetry. Spodní část stonku růže do tohoto kusu zapíchněte, a poté růži v polovině rozstřihněte, abyste se zbavili květu. Ten můžete usušit a použít jako dekoraci.

Stonek zapíchnutý v aloe vera zasaďte do květináče, pravidelně zalévejte a uvidíte, že vám brzy vykvete nádherný keř s růžemi. Teprve poté jej přesuňte na zahradu na vhodné místo, pravidelně hnojte a za nějaký čas budete mít keř osypaný spoustou nádherných květů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články