Elixír pro dokonalé kvetení muškátů po celou sezónu. Truhlíky a parapety budou přetékat velkými květy

                   

Dokonale kvetoucí muškáty jsou nádhernou ozdobou do truhlíků a závěsných květináčů. Pěstování není nijak komplikované a muškáty potěší hlavně svým bohatým kvetením, které bez větších problémů vydrží i několik měsíců. Pro podporu maximální tvorby květů se hodí následující recept, s jehož pomocí doplníte rostlinám důležité živiny. Navíc nejde o nic komplikovaného, předpokladem úspěchu je hlavně pravidelná péče.

Mléko jako jarní výživa pro bohaté kvetení muškátů

Zní to sice neobvykle, ale jako prospěšné a hlavně účinné doplnění živin pro muškáty funguje hned na začátku jara obyčejné mléko. Nejlepší je nízkotučné mléko, které se použije do zálivky. Smíchat ho můžete s trochou vody. Doplní se tak důležité živiny včetně vápníku, což má pozitivní vliv na kvalitu listů i následné bohaté kvetení, na které tak bude mít rostlina dostatek sil.

iZdroj fotografie: Canva

Hnojivo z droždí

Další návod obsahuje droždí, kterým se v půdě podpoří celá řada reakcí. Zároveň tak rostlina dostane další porci důležitých živin. Hnojivo si jednoduše připravíte smícháním 3 litrů vody, 100 gramů droždí a poloviny hrnku cukru. Vše nechejte odstát alespoň jeden den, nebo do té doby, než se na povrchu začnou tvořit bublinky. Následně vezměte vždy jeden hrnek hnojiva, přidejte do 10litrové konve s vodou a používejte pro pravidelné zalévání muškátů.

iZdroj fotografie: Canva

Doplnění důležitých živin a prvků

Naprostým základem bohatého kvetení muškátů je dostatek živin. To rostlinám zajistíte i pořízením připravených hnojiv ve formě prášků či tyčinek v zahradnictví. K dostání jsou specializované produkty určené přímo pro balkonové rostliny. Jejich úkolem je podpořit dlouhotrvající bohaté kvetení a zajistit rostlině dostatek energie pro růst po celou sezónu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články