Málo známý způsob zasazení růží, aby pokaždé zapustily kořeny a kvetly do neuvěřitelných rozměrů

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud chcete růže ochránit od škůdců, parazitů, bakterií, plísní a zdůraznit jejich krásu a sofistikovanost, musíte vedle nich vysadit další květiny. Je třeba pečlivě vybrat jaké a stejnou míru péče věnovat také jejich vhodnému umístění.

Jak sázet

Vyberte takovou květinu, která výškou nepřesáhne růži. To proto, aby nevytvářela stín a nebrala si z půdy příliš živin. Pokud by květina byla vyšší než růže, riskujete, že se naruší rovnováha vlhkosti půdy a objeví se nebezpečné plísně. Během sázení, musíte nechat nějaký prostor mezi růží a rostlinami. Jen tak zajistíte, že všechny budou mít dostatek živin i slunečního světla a bude se jim dařit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 Jakou květinu zvolit

Růže jsou bezesporu chloubou každého záhonu. Pohled na rozkvetlé košaté a zdravé růže je k nezaplacení. A ta vůně. To oslní každého, ani nemusí být romantik. Vedle růží je vhodné vysadit takové květiny, které se nebudou s jejich krásou bít, ale naopak ji podpoří. Zvolte takové, které budou jakýmsi „pozadím“ a dalším pěkným barevným tónem na záhoně. Jaké květiny jsou vhodné?

  • klematisy
  • levandule
  • komule
  • plamenky

Klematis je krásná pnoucí květina, která v kombinaci s růží udělá velkou parádu. Další možností je vysadit v sousedství růží malé levandulové keříky. Levandule mají velmi delikátní kvítky a pěkné pastelové barvičky, které se skvěle doplňují s bílou, žlutou a oranžovou růží. Navíc krásně voní. Za nás je toto ideální duo.

Můžete vyzkoušet také komule. I ty kvetou fialovými kvítky a rostou ve formě malých keříků. Tato květina vydává lahodnou medovou vůni a včely ji milují. Jako poslední uvádíme plamenku. Tato květina má mnoho druhů. Je drobounká a velmi křehká. Roste ve větších trsech malých květů, které vám učarují. Jako poslední bychom chtěli zmínit bylinky. Ano, růžím se skvěle daří také ve společnosti máty, tymiánu nebo oregana.