Málo známý způsob zasazení růží, aby pokaždé zapustily kořeny a kvetly do neuvěřitelných rozměrů

                   

Pokud chcete růže ochránit od škůdců, parazitů, bakterií, plísní a zdůraznit jejich krásu a sofistikovanost, musíte vedle nich vysadit další květiny. Je třeba pečlivě vybrat jaké a stejnou míru péče věnovat také jejich vhodnému umístění.

Jak sázet

Vyberte takovou květinu, která výškou nepřesáhne růži. To proto, aby nevytvářela stín a nebrala si z půdy příliš živin. Pokud by květina byla vyšší než růže, riskujete, že se naruší rovnováha vlhkosti půdy a objeví se nebezpečné plísně. Během sázení, musíte nechat nějaký prostor mezi růží a rostlinami. Jen tak zajistíte, že všechny budou mít dostatek živin i slunečního světla a bude se jim dařit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

 Jakou květinu zvolit

Růže jsou bezesporu chloubou každého záhonu. Pohled na rozkvetlé košaté a zdravé růže je k nezaplacení. A ta vůně. To oslní každého, ani nemusí být romantik. Vedle růží je vhodné vysadit takové květiny, které se nebudou s jejich krásou bít, ale naopak ji podpoří. Zvolte takové, které budou jakýmsi „pozadím“ a dalším pěkným barevným tónem na záhoně. Jaké květiny jsou vhodné?

  • klematisy
  • levandule
  • komule
  • plamenky

Klematis je krásná pnoucí květina, která v kombinaci s růží udělá velkou parádu. Další možností je vysadit v sousedství růží malé levandulové keříky. Levandule mají velmi delikátní kvítky a pěkné pastelové barvičky, které se skvěle doplňují s bílou, žlutou a oranžovou růží. Navíc krásně voní. Za nás je toto ideální duo.

Můžete vyzkoušet také komule. I ty kvetou fialovými kvítky a rostou ve formě malých keříků. Tato květina vydává lahodnou medovou vůni a včely ji milují. Jako poslední uvádíme plamenku. Tato květina má mnoho druhů. Je drobounká a velmi křehká. Roste ve větších trsech malých květů, které vám učarují. Jako poslední bychom chtěli zmínit bylinky. Ano, růžím se skvěle daří také ve společnosti máty, tymiánu nebo oregana.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články