Máte doma staré pneumatiky? Vytvořte si z nich originální a stylové dekorace

                   

Toužíte po tom mít na zahrádce, chalupě či chatě netradiční květinové truhlíky, skalku na bylinky, jezírko či studnu? Pokud máte doma několik starých pneumatik, tak nic jiného už vlastně nepotřebujete. S trochou šikovnosti je totiž můžete využít právě k vytvoření originálních a stylových doplňků a dekorací pro vaši zahrádku, které vám budou vaši sousedé zcela jistě závidět.

Pro pěstování okrasných květin i bylinek

Nejjednodušší způsob, jak staré pneumatiky využít, je vytvořit z nich nevšední a velmi zajímavé truhlíky pro nejrůznější květiny. Tyto truhlíky pak můžete postavit nejen přímo na zem, ale také zavěsit na zeď či pergolu. Budete velmi příjemně překvapeni, jak zajímavě „rozkvetlé pneumatiky“ vaši zahradu, terasu či balkon ozvláštní. Pokud chcete, můžete pneumatiky rovněž nabarvit tak, aby byly v souladu s ostatními dekoracemi. Jestliže je vaším koníčkem pěstování bylinek, dá se z pneumatik velmi snadno vytvořit působivá bylinková skalka, například ve tvaru pyramidy. Všechny bylinky budete mít krásně na jednom místě, a zároveň si tak snadno vytvoříte velmi nevšední dekoraci.

Jezírko i studna

Z pneumatik se dá rovněž vyrobit originální a finančně nenáročné jezírko, které dodá vaší chatě či chalupě romantickou atmosféru. Stačí do větší pneumatiky vložit nepropustnou folii a napustit vodu. Pokud máte fantazii a prostor, můžete z různě velkých pneumatik postavit i jezírkovou kaskádu s vodopádem. Na chatu či chalupu se hodí i další dekorace, kterou lze z pneumatik vytvořit – studna. Sice samozřejmě pouze dekorativní, ale velmi působivá. Prostor uvnitř můžete využít například k uskladnění nejrůznějšího zahradního nářadí či opět jako originální záhonek pro květiny. K vytvoření takovéto studny vám postačí tři  staré pneumatiky, několik tyčí či trubek k jejich spojení a případně také barvy a krytina na stříšku studny. Navíc v případě, že zevnitř vzniklou studnu dobře zaizolujete, můžete ji opravdu využít k uchování vody místo sudu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články