Mějte svého mazlíčka pod dohledem. GPS lokátor vám v tom pomůže

                   

Nejeden chatař či zahrádkář si čas strávený na svém oblíbeném místě zpříjemní milou společností. A tentokrát není řeč o kamarádech, ani rodině, ale o nejlepším příteli člověka – psovi. Pokud i vy patříte mezi milovníky psů, možná by vás zajímal způsob, jak mít svého psa neustále pod kontrolou, i když se třeba rád toulá a na procházku do okolí se občas vydá i bez vás. Řešením je obojek s GPS lokátorem, díky kterému budete mít stále přehled.

Tato praktická zařízení využívají stejné moderní GPS technologie jako váš mobil nebo navigace. GPS obojky fungují buď prostřednictvím radiového spojení, anebo komunikací pomocí GSM. Stačí na jakýkoliv obojek navléknout malý lokátor, který komunikuje se základovou stanicí, kterou máte u sebe vy. Dražší modely pak umí komunikovat třeba i přímo se smartphonem.

Máte dvě možnosti

Lokátory komunikující pomocí rádiového spojení jsou samozřejmě dražší, jejich cena se pohybuje okolo 20 tisíců korun. Důvodem, proč si jej lidé pořizují, je především to, že pro jeho provoz už nemusíte počítat s dalšími náklady a funguje bez potíží i na místech bez GSM/GPS signálu. Druhou, výrazně levnější možností, je lokátor fungující na principu GSM/GPS signálu. Pořídíte jej i za 1500. Funguje ale samozřejmě jen tam, kde je signál, a hlavně musíte počítat s dalšími náklady. U modelů s integrovanou SIM kartou jsou ve výši cca 60 až 120 Kč, u modelů s vámi vkládanou SIM kartou záleží na vámi zvoleném tarifu. Dalším nákladem je provoz webserveru, na kterém je možné sledovat online pohyb a zároveň je na něm uchovávána historie, za rok zaplatíte 500–1000 Kč. Volba tedy závisí jen na vás, vašich potřebách a možnostech.

Volbu dobře promyslete

Před výběrem a koupí si dobře promyslete, co od lokátoru očekáváte. Soustřeďte se především na dosah sledovacího obojku a jeho funkce. Poměrně důležitou vlastností je i vodotěsnost. Obojek, případně i přijímač by měly být odolné vůči námaze, opotřebení a povětrnostním vlivům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články