Našel starou vanu a zakopal ji na zahradě. Udělal z ní úžasné jezírko

                   

Říkáte si, co ještě vaší zahradě chybí, aby byla vaší pýchou a nedala sousedům spát? K tomu, aby byla vaše zahrada kouskem ráje na zemi postačí málo, zakopat starou vanu a vytvořit z ní místo, kde se bude dařit vodním rostlinám i drobným živočichům. Stále nevíte, proč by měla stará vana způsobit průlom ve vzhledu vaší zahrady? Nechte se inspirovat a pořiďte si malé zahradní jezírko ze staré vany. Jednoduché řešení, jak zkrášlit zahradu, uvidíte!

Dejte šanci staré vaně

Přáli byste si na velkou zahradu okrasné jezírko, ale nevíte, jak na to nebo nemáte možnost investovat příliš finančních prostředků do architektonického řešení? Není nic jednoduššího než si jej vyrobit svépomocí ze staré smaltové vany. Velmi jednoduchým způsobem pomocí zapuštění lze totiž vytvořit zahradní jezírko, které bude ozdobou vaší zahrady, ale najdou v něm útočiště také rostliny nebo živočichové. Navíc voda v zahradě je vždy vítaným osvěžením, které přijde vhod pro hmyz i drobné ptactvo.

iZdroj fotografie: CreativeStockPhotos.com

Zahradní jezírko svépomocí

V hobbymarketech nebo zahradních centrech se jistě nalezne mnoho plastových nádob pro vytvoření zahradního jezírka. Jednodušší a mnohem levnější cesta je postavit jezírko z toho, co se doma najde. Pro začátek si připravte starou smaltovou vanu. Kromě té si doneste ještě rýč, lopatu, černou pevnou folii a dostatek vlnitého plechu, který se bude dávat okolo vany. Zbývá chuť k práci a zdravé nadšení, protože je nutné vykopat dostatečně hlubokou jámu, do které se usadí vana.

iZdroj fotografie: CreativeStockPhotos.com

Inspirujte se u rybníka

Po vykopání jámy usaďte vanu doprostřed, okraje jámy podepřete vlnitým plechem a prostor mezi plechem a vanou zasypte pískem a přebývající zeminou. Následně začněte s instalací pevné černé folie, ideálně stavební, která nepropouští vodu. Začněte rozprostírat folii od středu vany a postupujte na okraje, folie musí být pevně spojena s povrchem, nesmí být ve vzduchu, nakonec jí přehněte přes lemy z plechu.

iZdroj fotografie: CreativeStockPhotos.com

V poslední fázi napusťte jezírko vodou a počkejte do druhého dne, zda někudy neuniká voda. Nyní již přichází na řadu nejkrásnější práce, inspiraci můžete načerpat u rybníka, odkud si můžete donést několik bahenních rostlin, kterým dáte ve vašem jezírku nový domov. Dno vany můžete zatížit kameny, těmi můžete také jezírko obložit. Zajímavě vypadají také kmeny nebo pařezy na hranách, do vody můžete nasadit i drobné živočichy, třeba malé žabky.

iZdroj fotografie: CreativeStockPhotos.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články