Nebuďte na péči o zahradu sami – pořiďte si chytré pomocníky

                   

Péče o zahradu vyžaduje hodně času i úsilí. Dnešní doba je navíc uspěchaná a energie není nazbyt, takže o to více oceníme pomoc nejrůznějších technických vymožeností, které nám činnosti na zahradě zjednoduší. Které by u vás neměly chybět a proč jsou skvělé?

Vysokotlaký čistič

Vysokotlaký čistič je ideálním pomocníkem pro úklid jakéhokoliv prostoru na zahradě. Voda je pod vysokým tlakem hnána čistící hadicí ven a silný tlak odstraní prakticky jakékoliv nečistoty. Úklid bude díky tomu snadný a rychlý. A nemusíte se bát – pořizovací cena takového čističe není nijak závratná a investice se vám velmi rychle vrátí. Čistič lze snadno využít i k údržbě jízdního kola nebo kol u auta.

Robotická sekačka

Pokud si zakládáte na dokonalém trávníku, je pro vás robotická sekačka nutností. Obzvláště pokud máte velkou zahradu, je ušetřený čas naprosto neocenitelný. Je však třeba pamatovat, že sekačka není vhodná do každého terénu. Neuplatní se například tam, kde jsou různé převisy, kopce či členitý terén. V takovém případě je lepší zvolit jinou metodu. Na běžné povrchy se však robotická sekačka uplatní velmi dobře a kvalita střihu je lepší než to, čeho dosáhnete s běžnou sekačkou.

Chytré zavlažování

V létě je bohužel nutné zahradu pravidelně zalévat. Pokud ale chcete ušetřit, a ještě si práci zjednodušit, vyplatí se pořídit si chytré zavlažování. Efektivně totiž nakládá s nedostatkovou vodou a zároveň zaručí dostatečnou závlahu. Snadno si nastavíte čas i podmínky, za kterých se má zavlažování spustit, a víte, že o zahradu je dobře postaráno. To samé se dá provést i pro záhonky, kde pěstujete zeleninu. Investice je to sice větší, ale pokud nechcete být závislí na vašich časových možnostech, pak je to ideální řešení.

Při výběru konkrétního přístroje dejte na doporučení prodejce a nebojte se připlatit si za kvalitu nebo ověřeného výrobce. Rozhodně se to vyplatí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články