Pěstování růží podpoří červená řepa. Pro květiny je nejsilnějším přírodním hnojivem

                   

Že jste nikdy neviděli zapíchnutou růži v červené řepě? Tak to si určitě přečtěte tento článek a příště už to budete dělat s každou květinou.

Už dlouho toužíte po záhonu plném nádherných růží jako z reklamy a ne a ne toho docílit? Zkoušeli jste už všechny vychytávky a rady zkušených zahrádkářů, ale stále se Vám nedaří. A co kdyby Vám někdo řekl, že Vám k tomu stačí obyčejná červená řepa. Věřili byste mu? S našimi radami už nebudete muset umět rostlinky složitě řízkovat, nebo zbytečně kupovat drahé odrůdy a chemické postřiky, stačí Vám jednoduchý návod a zvládnete to s přehledem sami doma.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Červená řepa

Ano, slyšíte správně, červenou řepu lze využít nejenom k přímé konzumaci do salátů a jiných pokrmů, ale také jako vychytávku pro pěstování růží. Je totiž velmi bohatá na vitamíny a minerály, jako je sodík, draslík, vápník, hořčík a především vitamín C, B a další. Při pěstování růží dochází k tomu, že nová rostlinka je velmi náchylná na chlad a tak červená řepa zajistí, že ji před těmito negativními vlivy uchrání a dodá jí vše potřebné ke zdárnému růstu. Je to také díky tomu, že obsahuje hodně vody a tak udržuje rostlinku stále hydratovanou.

Jak na to

Základem je správně jednotlivé růže nařízkovat a to nejlépe v období jejich květu. Protože jen takové rostliny dokáží správně a rychle zakořenit.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Postup je rozdělen do několika kroků:

  1. provést řez 2 cm od spodu rostlinky, nejlépe pod posledním ostnem, pod úhlem 45 stupňů (rostlina by měla být dlouhá maximálně 20 cm).
  2. oříznout také rostlinu z vrchu a to 1 cm nad pupenem a odstranit veškeré listy.
  3. do uříznutého kousku červené řepy vložit stonek připravené růže a to zhruba 3 centimetry hluboko.
  4. zasadit řepu s rostlinkou a provádět pravidelnou zálivku.

Nyní stačí jen zhruba tři týdny počkat a uvidíte první výsledky Vašeho pěstování. Tento postup můžete použít na jakékoliv jiné kvetoucí rostliny a uvidíte, že nebudete zklamaní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články