Pěstování tulipánů ve skleněné nádobě zajistí krásné květy po celý rok

                   

Tulipány mají mnoho pestrých barev a variant, takže se není čemu divit, že patří mezi jedny z nejoblíbenějších květin. Jejich nevýhodou je však sezónní kvetení, kdy jejich hlavní sezóna končí s příchodem léta. Pokud si však chcete užívat krásné tulipány po celý rok a vytvořit z nich nádhernou a luxusně vypadající dekoraci do bytu, bude se vám hodit následující jednoduchý návod.

Co budete potřebovat pro domácí pěstování tulipánů?

  • Velkou nádobu vhodnou k výsadbě
  • Zdravé tulipánové cibulky
  • Skleněné kuličky nebo oblázky
  • Vodu

V první řadě si musíte zvolit vhodné tulipánové cibulky, které budou zdravé a připravené na pěstování. Nezapomeňte na výběr správné barvy. Snažte se zvolit také spíše nižší odrůdy, aby bylo pěstování ve skleněné nádobě v domácích podmínkách jednodušší.

iZdroj fotografie: Canva

Nejdříve připravte cibulky pro růst

Nejdříve je důležité vložit cibulky na zhruba 14 týdnů na chladné místo. Může jít například o lednici, kde však musíte pravidelně kontrolovat, jestli cibulky nepostihla plíseň. Hodí se také chladný sklep. Dejte si pozor na to, aby cibulky nebyly vedle jablek, protože by to mohlo poškodit jejich schopnost kvetení.

iZdroj fotografie: Pixabay

Příprava nádoby a začátek domácího pěstování

Následně přichází na řadu příprava skleněné nádoby. Dovnitř dejte korálky nebo oblázky. Nalijte vodu, kterou zakryjete víceméně celou vrstvu z korálků a kamínků. Tulipánovou cibulku opatrně vložte na kamínky pupeny směrem vzhůru a kořeny směřujícími dolů. Kořeny si musí do vody najít cestu sami a cibulka nesmí být ponořená, aby nezačala hnít.

iZdroj fotografie: Pixabay

Užívejte si kvetení

Zhruba 6 týdnů bude trvat růst malého tulipánu. Během této doby mějte rostlinu na tmavším a chladnějším místě, kde budou simulována jarní podmínky. Jakmile si začnete všímat poupěte, můžete celou rostlinu přenést do místnosti a těšit se na krásné kvetení. Díky tomu, že bude tulipán zásoben vodou, můžete se z květů těšit delší dobu v porovnání s řezanými květinami.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články