Poradíme vám, jak na zahradu ve stylu Feng Shui

                   

Feng shui vám může pomoci zlepšit energii v jakémkoli prostoru, ať už jde o dům, kancelář nebo zahradu. Pokud máte možnost vytvořit zahradu kolem vašeho domu, bez ohledu na to, jak velkou, určitě tak učiňte. Krásná zahrada ve stylu feng shui vytvoří zářivou pozitivní energii a neutralizuje špatnou energii dříve, než vstoupí do vašeho domu.

Toto čínské učení, které uplatníte při práci na vaší zahradě pomůže přilákat vyživující, vysoce kvalitní energii do vašeho domova a potěší všechny vaše smysly.

Pokud jde o dobrý zahradní design feng shui, velikost vaší zahrady není hlavním kritériem. Jistě je úžasné být obklopen velkou svěží zahradou, ale i když máte pouze malý prostor pro práci, dokážete vytvořit úžasný zdroj energie.

I když vám může trvat roky, než zvládnete umění feng shui zahradní architektury, nezoufejte. Začněte s malými kroky a buďte trpěliví. Jistě se to vyplatí.

Jak na to?

  1. Definujte energetickou cestu zahrady: Nejdříve si určete, zda zahrnujete svou zahradu do součásti domu, či nikoliv. To je klíčové. Jedno pravidlo platí 100%, a to, že cesta ze zahrady vede vždy do domu. Je slunná a prostorná.
  2. Rozhodněte o vodním prvku: jistě vám nesmí chybět fontána, potůček či jezírko. Existují některé základní pokyny pro feng shui, které byste měli dodržovat, protože voda je univerzálním symbolem hojnosti. Voda musí být vždy čerstvá a čistá, jinak přitahuje negativní energii. Pro umístění se nehodí se jih, ostatní světové směry jsou příznivé. Na západě přináší kreativitu a radost, na severu kariéru, na východě zdraví.
  3. Oblé tvary: aby mohla energie dobře proudit, všechny linie by měly být oblé.

Funguje to?

Jak zjistíte, že jste to udělali správně? Svým způsobem je velmi snadné zjistit, zda zahrada má dobré feng shui nebo ne. Stačí si položit několik otázek:

  • Jak se cítíte ve své zahradě?
  •  Baví vás tam trávit čas?
  •  Vypadá krásně?

Jestli jste alespoň dvakrát odpověděli „ano“, máte to!

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články