Proměňte svou zahradu v oázu klidu a pohody a naučte se konečně odpočívat

                   

Každý, kdo si vysnil zahradu, nakonec zjistí, že na zahradě je bohužel vždy tolik práce, že na relax ani nezbývá čas. Takže vaše představy o příjemně stráveném dni pod stínem stromů s koktejlem v ruce se v noha případech nikdy neuskuteční. Zahrada ale má být především místem odpočinku, i když její údržba samozřejmě stojí hodně sil. Jak si ze zahrady vytvořit místo, kde se odpočívat dá a je to možné dělat co nejčastěji? Tvorba odpočinkových míst má svá pravidla a jedině při jejich splnění se budete na své zahradě cítit příjemně a budete mít z takového odpočinku skutečně užitek.

Odpočívejte aktivně

Pokud pracujete v kanceláři, je pro vás určitě zdravým způsobem relaxace trocha pohybu. A na zahradě se dá provozovat snadno. Může jít například o různé míčové hry – pro tyto účely však dejte na zahradě přednost trávníku sportovnímu, který se skládá z druhů trav odolných sešlapu.

Klid a soukromí

Zejména pokud pracujete ve velkém městě, je to jediné, po čem o víkendu toužíte, pohoda a klid. Bohužel stále rostoucí ceny pozemků regulují plochy parcel a lidé si často své soukromí střeží ještě obtížněji. Pokud chcete odpočívat bez přítomnosti zvědavých očí, umístěte posezení na co nejklidnější místo na zahradě. Můžete zvážit výsadbu živého plotu nebo širokokorunného stromu, který vám bude v létě navíc příjemně stínit.

Pohoda u vody

Zejména v létě určitě každý ocení zdroj chladivého osvěžení. Voda do zahrady jednoznačně patří, jelikož také zvlhčuje vzduch, dodává příjemnou atmosféru, a navíc umožňuje odpočinek i aktivní pohyb. Hitem poslední doby nejsou tradiční bazény, ale oblíbená koupací jezírka, která umožňují koupání v chemicky neupravené vodě. O nezávadnost vody se stará jezírková technologie, která se skládá z několikastupňové filtrace. Jezírko by mělo být na slunném stanovišti, abyste si ho užili co nejdelší dobu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články