Srdcovka jako povinná ozdoba každé zahrady. Tohle jsou důvody, proč si ji musíte také pořídit

                   

Přemýšlíte, kterou okrasnou rostlinu přidáte na zahradu? Zkuste právě srdcovku. Seženete různé kultivary a kromě krásného vzhledu, kdy vás bude těšit květy ve tvaru malých srdíček, nabídne i praktické účinky pro vaši zahradu. Jak se srdcovka pěstuje a s čím může pomoci? Po přečtení následujícího článku se jistě vypravíte do zahradnictví pro svou vlastní srdcovku.

Nenáročná a krásná trvalka

Srdcovka s latinským názvem Dicentra patří mezi oblíbené zahradní rostliny již po mnoho let. Její pěstování je nenáročné a jde o dlouholetou trvalku. Pokud vyberete správné místo pro pěstování, bude vás každý rok těšit krásnými květy. Ty mohou mít růžovou či bílou barvu podle konkrétního kultivaru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Výběr správného stanoviště

Aby srdcovka správně prospívala, bude potřebovat vhodně zvolené stanoviště. Nejraději má mírný polostín, kde nebude vystavena silnému suchu a příliš velkému množství slunečních paprsků. Půda by měla být ideálně mírně vlhká. Aby mohla bohatě kvést, přidejte do půdy trochu humusu z kompostu, nebo ji jednou za čas zalijte vhodným hnojivem. Nejlepší světovou stranou pro pěstování srdcovky bývá většinou sever.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak je srdcovka prospěšná?

Stejně jako jiné kvetoucí rostliny je srdcovka prospěšná díky tomu, že na zahradu přitahuje nejrůznější hmyz. Zároveň však dokáže odpudit nežádoucí živočichy, jako jsou například hraboši, myši nebo zajíci, kteří okusují stromky a keře. Z toho důvodu je babičky dávaly na hranice pozemku. Poměrně snadno se šíří, ale zároveň není agresivně invazivní. Bez problémů tak může dělat společnost jiným okrasným rostlinám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články