Triviální proměna starých pneumatik na zahradní rybníček a skalku v jednom

Zdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Tobias

Tento trik s pneumatikami možná už znáte. Bez velké investice a během pár hodin se vaše zahrada může proměnit. Efekt to bude mít úžasný. Budete potřebovat jen dvě nebo klidně více pneumatik, které už nevyužijete. Zahradu si můžete udělat krásnější kdykoliv, ale na jaře to bude ideální. I nyní na podzim si ale můžete se zahradou pohrát.

Můžete obdivovat také svou zahradu, a ne jen cizí

Spousta lidí ráda obdivuje cizí zahrady. A nemusí to být zahrada u rodinného domu, stačí i zahrádky u různých hotelů nebo na místech, která jste navštívili s rodinou nebo přáteli. Něco podobného ale můžete vykouzlit i na své zahradě a bude vás to stát jen několik hodin práce. Jedno odpoledne o víkendu si udělejte čas a udělejte se zahrady místo, kde se vám bude dobře odpočívat.

Zdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Tobias

Nemusíte být specialista na krajinnou architekturu ani mít hodně peněz, abyste si kouzelnou zahradu udělali sami. Stačí jednoduchý trik.

Zdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Tobias

Pro starší ženu stačily staré pneumatiky k vytvoření skalky a rybníčku v jednom. Stačí jen pneumatiky, malá dávka manuální dovednosti, čas a také nadšení pro věc, bez kterého by to nešlo. Během odpoledne můžete vytvořit příjemné místo, které budou obdivovat všichni vaši přátelé.

Skalka a rybníček v jednom? Jde to!

Pneumatiky by měly být různých velikostí, aby byl výsledek takový, jaký má být. Žena je použila k vytvoření skalky a také rybníčku. Pneumatiky ale nejsou jediným předmětem, který budete potřebovat – nutná je vodní instalace, a také různé doplňky, aby celek působil dokonale.

Zdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Tobias

Vyberte si místo v zahradě, a vykopejte hlubokou kulatou díru, na její dno poté nasypte písek a dobře ji zhutněte, aby zůstala vodorovná. Každá pneumatika bude mít jednu jámu. Do každé se vloží pneumatika a poté se odřízne její horní část. Tím se vytvoří povodí.

Zdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Tobias

Každou pneumatiku poté zakryjte speciální bazénovou fólií a přebytek odřízněte. Systém pneumatik je pokryt malými i velkými kameny a stojí za to na volná místa umístit skalní rostliny nebo sukulenty. Také zkuste přidat několik květin, které pneumatiky ozdobí. Poté už jen stačí připojit vodu a rybníček máte hotový.

Zdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Tobias