Venkovní sauna je dobrou investicí. Zlepší vaše zdraví i kondici

                   

Léto je ještě daleko, ale to neznamená, že nemůžete vaši zahradu využívat na maximu už nyní. Zima je ideální dobou, kdy se věnovat péči o své zdraví a celkovou kondici. A k tomu vám může skvěle pomoci třeba i zahradní sauna. Saunování přináší tělu řadu výhod, které by bylo škoda nevyužít.

  • Budete snadněji zvládat teplotní výkyvy. Zlepšíte termoregulaci svého těla.
  • Během saunování se rychleji spalují tuky. Získáte také pevnější a hladší pokožku.
  • Zlepšíte své sportovní výsledky, neboť sauna pomáhá s regenerací svalů a kloubů. 
  • Snížíte únavu a budete lépe zvládat stres.
  • Detoxikujete organismus a posílíte své zdraví.

Výběr sauny pečlivě promyslete

Zahradní sauna nevyžaduje příliš místa. Lze ji mít na zahradě u domu, na chatě nebo na chalupě. Ještě, než se ale s nadšením vydáte do hobby marketu pro svůj vysněný úlovek, zvažte především to, kdo a jak často bude saunu využívat. Dle toho se můžete snadněji rozhodnout, zda pro vás bude výhodnější možností saunový domek nebo saunová kabina. Při výběru venkovní sauny mějte na paměti, že musí být odolnější než ta vnitřní.

Sauny do vnějších prostor musí mít odizolovanou střechu, která zabraňuje prostupu deště nebo jiné vlhkosti, a zesílenou izolaci všech stěn. Dále se zaměřte také na materiál, ze kterého je sauna vyrobena, infrazářič, příkon a případně i na další vybavení, které v infrasauně požadujete. S výběrem se neunáhlete a raději si vše nechte předvést a vysvětlit. Je to přeci jen nemalá investice.

Bublinky miluje každý

Pokud máte ještě nějaké finance a prostor nazbyt, můžete zvážit i pořízení venkovní vířivky. Tyto relaxační vymoženosti mají obecně blahodárné účinky na lidský organismus. Dokáží zregenerovat fyzické i duševní síly, zaženou vyčerpání a nahromaděný stres. Vířivky jsou vybaveny tryskami a v kombinaci s horkou vodou navíc zlepší krevní oběh, uvolní celé tělo, ztuhlé svaly a tlumí od bolesti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články