Zničený trávník po letních vedrech můžete snadno obnovit

                   

Letos to sice zatím na parné léto nevypadá, ale co není, může být. V posledních letech se Čechy potýkaly s velkými vedry a spoustou slunce, které sice potěšilo děti, ale zničilo hodně trávníků. Máte i vy problém se suchými koláči trávy na celém pozemku? Máte pocit, že veškeré vaše snažení o krásný trávník bylo k ničemu? Nebojte. Existuje osvědčený trik, jak svou zeleň obnovit.

Budete k tomu potřebovat jen pár základních věcí. Postup je velmi jednoduchý a po aplikování budete mít krásný trávník velice brzy. První změny poznáte již po týdnu. Tento trik používá profesionální zahradník, kterého péče o zeleň živí. Co budete potřebovat?

  • 2 kolečka
  • piliny nebo rašelinový mech
  • travní osivo
  • vodu

Postup je snadný a má dvě části

V první řadě musíte do prázdného kolečka nasypat piliny, anebo rašelinový mech. Záleží na tom, co seženete a co pro vás bude finančně dostupnější. V dalším kroku přidejte travní osivo v množství kolem 1,3 kilogramu. Záleží na velikosti zahrady a prostor, která chcete pokrýt. Suchou směs pořádně promíchejte, zalijte vodou a znovu promíchejte. Přikryjte plachtou a nechte týden klíčit.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Druhá fáze

Po pěti až sedmi dnech můžete směs odkrýt. Do druhého, prázdného kolečka nandejte ornici, tedy nejsvrchnější část půdy. Do ornice přidejte asi tři lopaty naklíčené směsi z prvního kolečka a promíchejte ji s ornicí. Ve chvíli, kdy budete mít tuto konečnou směs, můžete ji nanést na spálená místa trávy. Ta poté bude růst rychleji, bude silnější a kvalitnější. Nezapomínejte přitom pravidelně zavlažovat. Výsledky byste měli poznat již po týdnu, ale samozřejmě i tento zázrak potřebuje trochu času. Zkuste použít tuto jednoduchou směs i na své zahradě a uvidíte, že se na spálený trávník už nikdy nebudete muset před sousedy zbytečně stydět. Sami uvidíte, zda bude potřeba postup opakovat každý rok, anebo ne.

iZdroj fotografie: Freepik.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články