Zničený trávník po letních vedrech můžete snadno obnovit

                   

Letos to sice zatím na parné léto nevypadá, ale co není, může být. V posledních letech se Čechy potýkaly s velkými vedry a spoustou slunce, které sice potěšilo děti, ale zničilo hodně trávníků. Máte i vy problém se suchými koláči trávy na celém pozemku? Máte pocit, že veškeré vaše snažení o krásný trávník bylo k ničemu? Nebojte. Existuje osvědčený trik, jak svou zeleň obnovit.

Budete k tomu potřebovat jen pár základních věcí. Postup je velmi jednoduchý a po aplikování budete mít krásný trávník velice brzy. První změny poznáte již po týdnu. Tento trik používá profesionální zahradník, kterého péče o zeleň živí. Co budete potřebovat?

  • 2 kolečka
  • piliny nebo rašelinový mech
  • travní osivo
  • vodu

Postup je snadný a má dvě části

V první řadě musíte do prázdného kolečka nasypat piliny, anebo rašelinový mech. Záleží na tom, co seženete a co pro vás bude finančně dostupnější. V dalším kroku přidejte travní osivo v množství kolem 1,3 kilogramu. Záleží na velikosti zahrady a prostor, která chcete pokrýt. Suchou směs pořádně promíchejte, zalijte vodou a znovu promíchejte. Přikryjte plachtou a nechte týden klíčit.

Druhá fáze

Po pěti až sedmi dnech můžete směs odkrýt. Do druhého, prázdného kolečka nandejte ornici, tedy nejsvrchnější část půdy. Do ornice přidejte asi tři lopaty naklíčené směsi z prvního kolečka a promíchejte ji s ornicí. Ve chvíli, kdy budete mít tuto konečnou směs, můžete ji nanést na spálená místa trávy. Ta poté bude růst rychleji, bude silnější a kvalitnější. Nezapomínejte přitom pravidelně zavlažovat. Výsledky byste měli poznat již po týdnu, ale samozřejmě i tento zázrak potřebuje trochu času. Zkuste použít tuto jednoduchou směs i na své zahradě a uvidíte, že se na spálený trávník už nikdy nebudete muset před sousedy zbytečně stydět. Sami uvidíte, zda bude potřeba postup opakovat každý rok, anebo ne.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články