Česneková voda zachrání slabé orchideje. Za 14 dní začnou krásně růst a květy se dokonale vybarví

Zdroj obrázku: Pixabay

Potřebujete svou orchidej trochu povzbudit k životu? Zachraňte jí zázračným hnijícím prostředkem s česnekem a vodou.

Orchidej je náročná na péči, není jednoduché udržet orchidej plnou života a při krásném květu. Existuje několik druhů péče, kterou orchidej potřebuje téměř každý den. Podívejte se na ty nejdůležitější kroky pro péči a naučte se udržet orchidej stále krásnou.

Orchidej potřebuje hodně slunečního světla

Jedná se o tropickou rostlinu, což samozřejmě znamená, že k životu a prospívání potřebuje sluneční světlo. Vyvarujte se ale ostrému slunci, nejlepší umístění je jižní strana oken, kde bude orchideji úplně nejlépe. Sluneční světlo je důležité také pro kořeny, proto se většinou prodávají orchideje v průhledných květináčích.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ani zavlažování nesmíte podcenit. Rostlinu buď můžete zavlažovat rozprašovačem přímo na stonky a listy nebo použít druhý způsob zavlažování. Přibližně jednou za 14 dní namočte květinu do odstáté vody, aby si mohla natáhnout tolik vláhy, kolik sama potřebuje. Nikdy nenechávejte přebytečnou vodu na dně květináče, to by mohlo způsobit brzké uhynutí květiny nebo hnilobu kořenů.

Jak připravit účinné hnojivo?

Pokud jste udělali v péči o květinu někde chybu a nebo z nejasného důvodu začíná umírat, pak je nejvyšší čas na poslední záchranu. Tou je rozhodně tento přípravek, se kterým zachráníte umírající orchidej a přinutíte ji opět k životu a dalšímu květenství.

Zdroj obrázku: Pixabay

Připravte si sklenici s jedním litrem odstáté nebo dešťové vody. Do ní nakrájejte dva stroužky česneku a nechte roztok odstát do druhého dne. Tento roztok používejte první týden denně v malé míře, nesmíte však květinu úplně přelít.

Tímto hnojivem můžete zachránit orchidej už za prvních 14 dní. Začne zase krásně růst a květy vám budou opět dělat radost. Orchidej je nádhernou ozdobou každého interiéru