I astmatik může mít zahrádku! Stačí dodržet pravidla

                   

Údržba zahrady je jednou z nejlepších činností, která se během jara provádí. Bohužel pro ty, kteří trpí astmatem nebo alergiemi, může jarní zahradnictví vyvolat mnoho nežádoucích příznaků astmatu a může dokonce vyvolat astmatický záchvat.

Pokud trpíte astmatem, ale milujete zahradničení a chcete si ho užít, existují způsoby, jak zabránit nepříjemným projevům vaší intolerance.

5 tipů, jak eliminovat spouštění astmatu při zahradničení.

  1. Používejte ochranné oděvy: nošení dlouhých rukávů na jaře nebo v létě nezní jako ideální, ale sportovní obchody mají v dnešní době skvělý výběr oblečení, které vám pomohou zůstat v pohodě a přitom svěží. Nasaďte tedy rukávy, rukavice, sluneční brýle. Pokud je to nutné i respirátor, eliminujete tak kontakt s alergickými spouštěči, jako jsou špína, plísně a pyl.
  2. Sázejte tak zvané samičí rostliny. Existují totiž rostliny zvané dvoudomé, které rostou buď samčí nebo samičí. Samičí rostliny neprodukují žádný pyl, a pokud nějaký pyl zabloudí od sousedních rostlin, samičí rostlina jej absorbuje a zachytí. Tím si značně ulevíte.
  3. Držte se květináče. Pokud si ještě nejste jisti celou věcí „jít ven“, můžete vždy udělat trochu zahradničení na verandě nebo na terase pomocí hrnkových rostlin. I to je zábava! Můžete zkusit vysadit pokojové rostliny bez alergenů nebo můžete vyzkoušet sukulenty a kaktusy, begónie, popínavé rostliny nebo lilie.
  4. Zvolte trávník s nízkým či žádným obsahem alergenů. Dnes jsou již naštěstí k dispozici.
  5. Pozvěte volně žijící ptáky. Využijte přírody a nechte si pomoct od volně žijících živočichů! Jediné, co musíte udělat, je pozvat divoké ptáky do vaší zahrady umístěním krmítka kolem dvora. Ptáci si smlsnou nejen na semenech v krmítku, ale také na hmyzu ve vaší zahradě, který šíří výkaly způsobuje tak šíření spór plísní.

Upozornění na závěr

Před tím, než začnete zkoušet tyto tipy, vždy pamatujte na následující:

  • že nejlepším způsobem, jak zvládnout příznaky astmatu, je léčba;
  • že předtím, než se do toho pustíte, se poradíte se svým lékařem.
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články