Které rostliny se hodí do dětského pokoje? Vsaďte na nenáročné druhy, které hodně vydrží

                   

Máte malé děti a přemýšlíte, jak ozdobit jejich pokoj? Skvělou variantou jsou pokojové květiny. U dětí je ale obzvlášť na místě volit druhy, které děti nemohou nijak ohrozit. Pěstováním vlastních rostlin se dítě i vzdělá. O jednotlivých druzích. Dále se učí odpovědnosti a povinnostem. Které typy pokojovek se do dětského pokoje hodí?

Hlavní je bezpečnost

Při výběru rostlin k dětem myslete na to, aby pro ně nebyly nebezpečné. Tedy jedovaté. Musíme volit druhy, které nejsou jedovaté, Ale rizikem může být třeba i trn, ostrý povrch, nebo podobný charakter. Pro začátek stačí pár menších rostlinek. Děti navíc mají rádi věci rychle a nerady čekají na výsledky. Potěší je tedy rostliny, které často a rychle vykvétají. Takových druhů se dá najít v obchodech s květinami více než dost. A personál rád poradí.

Experimentovat se jistě dá i s klíčením semínek, aby si dítě mohlo svou rostlinku vypiplat od malička. V tomto případě můžete zvolit třeba pažitku. Ale stejně tak i řeřichu. Kromě růstu zaujme i to, že jde o rostliny které jsou dále využitelné v kuchyni.

Podpořte kreativitu

Starším dětem se většinou zamlouvají sukulenty a kaktusy. Důvod je jednoduchý. Skvěle vypadají, existuje mnoho druhů a také nejsou nijak náročné na péči. Když se jim však dítě věnuje, mohou se odměnit květem. Můžete být velmi kreativní a děti povzbuzovat k tomu, aby své krásné květináčky stále doplňovaly novými dekoracemi nebo i rostlinkami. I tady však doporučujeme začít něčím spíše méně náročným.

Pro odrostlé děti můžete pořídit i rostlinu masožravou, která je skutečným unikátem. Jak proto, že rostlina zajímavě vypadá, tak proto, že také konzumuje hmyz. Dítě tak rostlinu nejenom zalévá, ale také ji musí i pravidelně krmit. Pěstování masožravky není úplně snadné a chce to pečlivý dohled rodičů i zkušenější dítě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články