Čtyři květiny, které chrání vaši duševní rovnováhu a pozitivní atmosféru vašeho domova. Málokdo o nich ví

                   

Dnes už zřejmě není pro nikoho tajemstvím, že každý živý organismus vysílá do svého okolí energii. Někdy pozitivní a jindy negativní. U zvířat to je samozřejmé, týká se to ale i rostlin. Podle staré čínské filozofie feng-šuej reagují na kvalitu péče a na své umístění v interiéru i exteriéru tím, že vysílají odpovídající energetické vlny. Mohou dokonce ovlivnit i vaši osobní energii, vaše zdraví, vztahy i úspěch v povolání.

Fialka

Tato drobná květina se sametovými květy má vyjímečnou schopnost odbourávat stres a zároveň vyčistit prostor od negativní energie. Poskytuje harmonii a rozvíjí kreativní myšlení. Dokáže dokonce přivolat do domu bohatství a finanční nezávislost. Doporučuje se umístit několik rostlin vedle sebe nejlépe směrem na jihovýchod. Jedna věc fialku ale časem zahubí. V domácnosti, kde jsou časté hádky, fialka dlouho nepřežije.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Primula

Posel jara, kterému říkáme petrklíč, dokáže neutralizovat negativní emoce. Kdo ji má v blízkosti, je klidnější a vyrovnanější. Primulka chrání domov před závistí, hněvem a zlými lidmi. Otevírá cestu inspiraci a duševnímu vzestupu. Rovněž i ona podporuje finanční pohodu domácnosti. Pro maximální využití svých schopností potřebuje sluneční světlo. Ideální umístění je na parapetu východním či západním směrem.

Brambořík

Brambořík je potěchou oka v zimních měsících, kdy kvete. Vyniká schopností léčit utrápenou duši. Pokud se vám pod vlivem špatných vibrací v poslední době nedaří, dokáže vás očistit. Takříkajíc recykluje energii – pohlcuje tu negativní a mění ji na pozitivní. Vrací sebedůvěru, napomáhá soustředění a sebekázni. Rozptyluje úzkosti a pochybnosti. Prospívá v ložnici, která je orientována na sever nebo severovýchod.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hyacint

Tato sličná rostlina v barevných tónech od bílé přes růžové odstíny až po tmavě fialovou má schopnost odvrátit vaše špatné myšlenky. Navozuje harmonii a přátelství. Podporuje hledání kompromisu a napomáhá úspěšnému řešení problémů. Zahání zlé a závistivé lidi, dokáže odehnat i zlé entity a rozptýlit noční můry. Často je umístěn v ložnici, protože údajně dokáže přilákat lásku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články