Nadpřirozeně silné univerzální domácí hnojivo pro jakékoliv pokojové rostliny. V zimě má blahodárný účinek

                   

Pokojové rostliny patří do každé domácnosti. Vnáší do interiéru pocit pohody a ucelenosti, navíc květiny skvěle čistí vzduch a udržují v designu přírodní prvky. Jak se ale o pokojové rostliny starat, aby skvěle rostly? Máme pro vás skvělý recept na hnojivo.

Péče o květiny není složitá

Každá pokojová květina potřebuje trochu jinou péči, proto je důležité se věnovat prvním informacím o údržbě. Květiny potřebují dostatečnou vláhu, světlo a také hnojivo, které podporuje jejich růst a co nejvíce květů. Jaké hnojivo je ale pro květiny to pravé? a je skutečně pořizovat drahé značkové hnojivo ze specializovaných obchodů? Zkuste tento domácí recept a zjistíte, že lepší péči vaše květiny ani nemohou mít.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

K přípravě domácího hnojiva na kytky budete potřebovat:

  • 3 litry vody
  • kyselinu boritou
  • manganistan draselný
  • jód

Připravte si tři litry vody do misky či džbánu a nechte ji odstát do druhého dne. Do malého množství horké vody přidejte ¼ lžičky kyseliny borité. Tento pečlivě promíchaný roztok nechte na chvíli odstát. Do misky s odstátou vodou přidejte ¼ lžičky manganistanu draselného, 3-5 kapek jódu a po rozmíchání přidejte také připravený roztok s kyselinou boritou. Vše důkladně promíchejte.

Roztok hnojiva máte hotový, můžete se pustit do zalévání

Při aplikaci tohoto hnojiva ke kytkám je potřeba nejdříve zalít rostliny odstátou samotnou vodou. Je to proto, aby se půda trochu rozpustila a měla tak prostor pro přijetí dalšího roztoku. Každá květina potřebuje jiné množství hnojiva, proto si ke každé rostlině nejdříve přečtěte, jaké množství jí vyhovuje.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

K rostlinám přidávejte roztok postupně a pomalu, po celém obvodu kolem květiny. S hnojením to však nepřehánějte. V zimním období stačí hnojit rostliny jen jednou měsíčně, přes léto můžete četnost o něco zvednout, klidně až 1x za 14 dní. Věříme, že vaše květiny s takovým roztokem hnojiva porostou a budou jen zářit zdravím a krásou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články