Návod na efektivní a rychlé množení orchidejí. Úspěch je zaručen

Chcete si namnožit krásné orchideje, ale nevíte, jak na to? Odpovědí je následující návod, kdy se snadno naučíte množit orchideje s pomocí několika základních nástrojů a přípravků.

Zdroj fotografie: Pixabay

Pro následující návod na množení orchidejí budete potřebovat vybranou rostlinu, ze které chcete získat mladé rostlinky. Následně si připravte plastový sáček, trochu hnojiva a mech či ideálně rašeliník pro lepší zakořenění. Mějte také připravené vhodné místo na mírném světle, kde se budou jednotlivé rostlinky inkubovat a tvořit kořínky. Nakonec se zbývá obrnit trochou trpělivosti a pustit se do sledování nových přírůstků na malých rostlinkách, za kterých se časem jistě stanou další krásné orchideje, jejichž květy budou zdobit váš interiér.

Zdroj fotografie: Canva

Postup pro množení orchidejí

V první řadě je důležité vybrat zdravé výhonky. Vyberte ty nejlepší a umístěte je do předem připravených skleníčků, které vytvoříte s pomocí plastového sáčku, trochy vody a mechu. Díky přídavku dusíkatého hnojiva podpoříte tvorbu kořenů. Zpočátku nechte tento provizorní skleníček zavřený, aby byla uvnitř dostatečná vzdušná vlhkost. Následně občas trochu vyvětrejte, přidejte zálivku či trochu hnojiva.

Zdroj fotografie: Canva

Sledujte další růst

Pokud bude vaše snažení úspěšné, budete moci již za pár týdnů pozorovat, jak malé rostlinky orchidejí rostou. Zvětšují se kořínky, listy a mohou se již pomalu začít objevovat květní stopky, což bývá typické hlavně pro zakrslé odrůdy a variety. Během růstu si také všímejte, jestli rostlinu uzavřenou v obalu s velkou vlhkostí netrápí případné plísně či škůdci nebo jiné choroby. Po čase můžete orchidej pomalu navykat na běžné podmínky a zcela vyndat z obalu tvořeného plastovým sáčkem.