Ty nejmodernější a nejvíc okouzlující pokojovky roku 2021. Jsou překrásné, nenáročné, a navíc je koupíte za pár kaček

                   

Pokojové rostliny mají v domácnostech hned několik funkcí. Dodávají pocit klidu, zkrášlují interiéry a mnoho z nich dokáže dokonale vyčistit vzduch, a zaručit nám tak kvalitnější spánek. Na trhu je k dostání nesčetně druhů pokojovek a my se pak v květinářstvích a obchodních centrech dlouho rozmýšlíme, kterou z nich si odneseme k sobě domů. Zde máte výčet těch neoblíbenějších pokojových rostlin roku 2021.

Listy anthurie vám vezmou dech

Anthurium crystallinum patří do rodu antúrie (toulitka), který zahrnuje nejméně 1 000 druhů tropických rostlin. Tento zástupce, nacházející svůj původ v Kolumbii a Peru, je charakteristický obrovskými kožovitými tmavě zelenými listy ve tvaru srdce. Žilnatina kontrastuje se zbytkem těchto rostlinných orgánů, jelikož nabývá světlého, skoro až stříbrného zbarvení.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zajímavé listy má také Epipremnum

Další pokojovkou, která se vyznačuje zajímavou barvou listů, je Epipremnum pinnatum. Jejich zbarvení je totiž namodralé. Tato rostlina se těší oblíbenosti také díky své nenáročnosti na prostředí i péči. Jediné, co tato kráska potřebuje, je opora, po níž by se mohla pnout. Jedná se totiž o popínavku příbuznou potosu.

Monstera je velmi tajemná

Monstera půvabná (Monstera deliciosa) je rostlina, která je schopna dorůst do výšky až tří metrů. Tyto obrovské krásky jsou známé díky svým listům, které se v průběhu jejich života mění. Nejdříve jsou totiž celokrajné, ale časem se na nich začínají objevovat nejrůznější výkrojky a otvory. Na trhu je k dostání také odrůda „Borsigiana“, která je typická bílým zabarvením a menším vzrůstem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Calathea usne vždy s vámi

Nesmírně okouzlující je také Calathea musaica. Tato pokojovka, pocházející z Brazílie, má zelené listy nesoucí drobné světlé flíčky, které na těchto rostlinných orgánech tvoří překrásnou mozaiku. Velmi zajímavé je na rostlině to, že se přesně řídí denním rytmem. Večer totiž zatáhne veškeré své olistnění a odpočívá. Ráno listy opět roztáhne a krášlí jimi své okolí.

Která z těchto pokojových rostlin se vám líbí nejvíce? Pěstujete některou z nich?

Velice oblíbená je také Monstera monkey mask. K životu jí stačí jasné světlo a trocha rosení
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články