Nenáročné rostliny, které zvládne pěstovat úplně každý

                   

Pokojové rostliny dokáží dodat našemu domovu specifické kouzlo, atmosféru a útulnost. To je i jedním z důvodů, proč většina z nás touží po tom mít doma krásné vzrostlé rostliny plné barvených květů. Bohužel ale na pěstování některých rostlin nemáme dostatek času, zkušeností ani vhodné podmínky, což vede k tomu, že se rostlinám nedaří. Dnes vám ale přinášíme čtyři tipy na pokojové rostliny, jejichž pěstování je naprosto jednoduché.

Fialka

Fialky jsou známé krásnými pestrými barvami svých květů, především nejrůznějšími odstíny fialové, vínové, růžové, ale i bílé. Proto není překvapením, že již celá desetiletí patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám v našich domácnostech. Jejich další výhodou je velmi snadné pěstování. Mezi základní rady patří dostatek světla, ale nikoli přímé slunce, to by mohlo způsobit spálení listů. Známý letitý spor se týká způsobu zalévání fialek. Zespodu, nebo naopak svrchu? Odpověď je více než jednoduchá, možné je obojí. Pokud budete fialky zalévat zespodu, dejte pozor na to, aby voda v misce nezůstala příliš dlouho stát, neboť by tak mohly začít uhnívat kořeny. Při zalévání svrchu je nutné dát pozor na to, aby se voda nedostávala na povrch listů, jinak na nich vytvoří skvrny.

Dracéna

Tato exotická rostlina je dalším favoritem mezi nenáročnými pokojovými rostlinami. Můžete ji zakoupit v několika barevných variantách, což ji dodává na zajímavosti. Oblíbené jsou především dracény se zelenými, červenohnědými a bíle ohraničenými listy. Pokud jde o umístění či zalévaní, nemá dracéna žádné speciální požadavky, pouze je dobré umístit je na místo, kde není průvan. Pokud je rostlina dlouhodobě vystavěna průvanu, způsobuje to žloutnutí a opadávání jejích listů.

Zelenec

Další klasikou mnoha domácností, ale také kanceláří a školních tříd, je zelenec. Kromě toho, že jeho příjemná svěže zelená barva místnost přirozeně zpříjemňuje, má velmi dobré schopnosti odstraňovat ze vzduchu nejrůznější škodlivé látky a zároveň odbourávat oxid uhličitý. Jediné, co zelenec vyžaduje, je pravidelná zálivka, přibližně jednou za tři dny.

Tlustice

Pokud zalévání patří k činnostem, na které často zapomínáte, nebo pokud často cestujete, a jste tak mimo domov, pořiďte si tlustici. Bohatě ji stačí zálivka jednou za měsíc, v zimním období ještě méně. Navíc vám dá svou potřebu zalití najevo tím, že svraští listy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články