Než si tyto rostliny doma vysadíte, dobře si to rozmyslete. Zadělají na spoustu problémů

Zdroj obrázku: Pixabay

V českých domácnostech můžeme najít mnoho krásných pokojových květin, na které bychom si ale měli dávat velký pozor. Podívejte se na 5 pokojových rostlin, které je třeba znát ještě před její koupí.

Proč věnovat pozornost výběru květin?

Ve chvíli, kdy vybíráte nové květiny pro výzdobu vaší domácnosti, si jistě vybíráte podle barvy a tvaru květin i celkového dojmu z listů a stonků. Měli byste ale věnovat pozornost i tomu, zda je péče o květiny snadná nebo naopak velmi náročná

Náročnost v péči o pokojové rostliny vám totiž mohou zničit celou radost z nově pořízené květiny. Pokud vám totiž květina neporoste, jak si představujete nebo vám po odkvetení už nikdy nerozkvete, nejspíš budete z výběru hodně smutní.

Zdroj fotografie: Pixabay

Strelitzia má nádhernou exotickou barvu

V květinářství vás Strelitzia zaujme svou krásnou exotickou barvou. Málokdy ale najdete v obchodě krásnou a velkou rostlinu tohoto druhu, většinou se prodávají velmi mladé. Květina nevzniká řízkováním, vždy se pěstuje od semínek, a proto je její pěstování dost náročné. Proto je třeba se obrnit trpělivostí a spokojit se dlouhá léta s rostlinou bez květů.

Mučenka je nádhernou volbou pro moderní interiéry, jelikož skvěle pozvedne celou místnost svými krásnými květy ve tvaru hvězdy. Při správné péči o květinu se můžete dočkat nádherných květů, ale také plodů známých právě pod názvem mučenka. Pro správný růst mučenka potřebuje vysokou vlhkost a pravidelné zavlažování. Pokud jednou zapomenete, ihned květina bledne.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vůně Gardénie vás ohromí ještě více, než krása květů

Gardénie je nádhernou volbou pro domácí interiéry pro navození pohodové a romantické atmosféry. Květy připomínají jemnost růže a vůně připomíná smíchání svěžího jasmínu a růžového keře. Při zalévání květiny je důležité vodu nechat odstát a dokonce lehce zahřát, pro každodenní péči potřebuje ne moc ostré, ale dostatek slunečního světla.