Než si tyto rostliny doma vysadíte, dobře si to rozmyslete. Zadělají na spoustu problémů

                   

V českých domácnostech můžeme najít mnoho krásných pokojových květin, na které bychom si ale měli dávat velký pozor. Podívejte se na 5 pokojových rostlin, které je třeba znát ještě před její koupí.

Proč věnovat pozornost výběru květin?

Ve chvíli, kdy vybíráte nové květiny pro výzdobu vaší domácnosti, si jistě vybíráte podle barvy a tvaru květin i celkového dojmu z listů a stonků. Měli byste ale věnovat pozornost i tomu, zda je péče o květiny snadná nebo naopak velmi náročná

Náročnost v péči o pokojové rostliny vám totiž mohou zničit celou radost z nově pořízené květiny. Pokud vám totiž květina neporoste, jak si představujete nebo vám po odkvetení už nikdy nerozkvete, nejspíš budete z výběru hodně smutní.

iZdroj fotografie: Pixabay

Strelitzia má nádhernou exotickou barvu

V květinářství vás Strelitzia zaujme svou krásnou exotickou barvou. Málokdy ale najdete v obchodě krásnou a velkou rostlinu tohoto druhu, většinou se prodávají velmi mladé. Květina nevzniká řízkováním, vždy se pěstuje od semínek, a proto je její pěstování dost náročné. Proto je třeba se obrnit trpělivostí a spokojit se dlouhá léta s rostlinou bez květů.

Mučenka je nádhernou volbou pro moderní interiéry, jelikož skvěle pozvedne celou místnost svými krásnými květy ve tvaru hvězdy. Při správné péči o květinu se můžete dočkat nádherných květů, ale také plodů známých právě pod názvem mučenka. Pro správný růst mučenka potřebuje vysokou vlhkost a pravidelné zavlažování. Pokud jednou zapomenete, ihned květina bledne.

iZdroj obrázku: Pixabay

Vůně Gardénie vás ohromí ještě více, než krása květů

Gardénie je nádhernou volbou pro domácí interiéry pro navození pohodové a romantické atmosféry. Květy připomínají jemnost růže a vůně připomíná smíchání svěžího jasmínu a růžového keře. Při zalévání květiny je důležité vodu nechat odstát a dokonce lehce zahřát, pro každodenní péči potřebuje ne moc ostré, ale dostatek slunečního světla. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články