Orchidej působí jako silný ženský amulet a má vliv na energii v domácnosti

                   

Orchidej se od ostatních květin na parapetu liší nejen vzhledem, ale také zvláštní péčí, kterou jí musíme věnovat. A ačkoliv se v našich domácnostech začala objevovat poměrně nedávno, znali ji už lidé ve středověku. Orchidej je považována za symbol luxusu a úcty, a navíc je opředená různými legendami, tajemstvími a symbolickými znameními.

  • Symbolizuje náklonnost muže k ženě
  • Svobodné dívce dopomůže k partnerovi
  • Varuje před problémy
  • Pomáhá prodloužit život

Ženská květina plná něžnosti

Orchidej se vyznačuje ženskostí, šarmem a údajně přináší štěstí v lásce. Proto je velmi vhodným dárkem pro dámy. Pokud je věnována dívce bez partnera, už brzy se v jejím životě objeví spolehlivá životní láska. Pokud orchidej věnuje muž ženě, vyjadřuje jí tím své vážné úmysly.

iZdroj fotografie: PxHere

Pokud orchidej doma znenadání začne chřadnout, ačkoliv jí věnujeme dostatek péče, může to značit problémy ve vztahu nebo v rodině. V takovém případě bychom se měli připravit na nastávající krizi, dává nám totiž varování. Zdravá a krásně kvetoucí orchidej nám naopak přináší vitalitu, dobrou energii a může nám i prodloužit život.

Záleží i na barvě

Orchidej nás v domácnosti může ochránit před hosty se zlými úmysly. Věří se totiž, že člověku, který k nám domů vstoupí, se jeho špatné myšlenky obrátí proti němu samému. Orchidej však povětšinou příliš neúčinkuje na muže, podle pověstí jsou jejími schopnostmi ovlivněné především ženy. I proto se považují za ženské květiny.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Účinek orchideje se odvíjí i od její barvy. Fialová nám pomáhá stát se aktivnějšími a pracovitějšími a je vhodná především pro ty, kdo sledují svůj vzhled a postavu. Žlutá zvyšuje bohatství a kariérní růst, kreativním lidem navíc pomáhá k inspiraci. A nakonec bílá a růžová orchidej zbavuje depresí a pomáhá nám najít harmonii a rovnováhu v životě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články