Pěstitel poukázal na nezbytné potřeby orchidejí, po kterých porostou jako bláznivé

                   

Rozhodli jste se pěstovat orchideje, ale nemáte s tím jakékoliv zkušenosti? V takovém případě je na místě seznámit se s několika radami a tipy, které vám v začátcích pomohou. Pokud je dodržíte, máte jistotu, že vás květina odmění svým dokonalým květem.

Potřebuje světlo, ale ne přímé

Orchideje potřebují světlo. Hraje však roli to, o jaký typ světla jde. Měly by být pěstovány na světlém místě, ale nesmí dojít k tomu, že by sluneční paprsky směřovaly přímo na rostlinu. To je velká chyba, kterou mnoho začátečníků dělá. Pokud by k tomu došlo, tak může dojít k tomu, že bude orchidej spálena a zahubena. Světlo je důležité, ale nikdy nesmí být přímé.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Potřebuje vlhkost, ale ne přemokřenou půdu

Orchideje potřebují také dostatek vlhkosti. Je to proto, že na ni jsou zvyklí z jejich přirozeného prostředí. Ideální je, pokud vezmete rozprašovač a několikrát denně ji prostříkáte. To je pro ti to nejlepší. Také nezapomínejte na pravidelnou zálivku. Ale zase pozor na přemokřenou půdu, kvůli které může rostlina uvadat. Lepší je lít vodu do mističky pod květináč, ať si orchidej sama bere tolik vody, kolik potřebuje.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Potřebuje květináč, který bude čirý

Sice to není nezbytnou podmínkou, ale pokud jste začátečníci, doporučuje se to. Ideální je sázet jí do skleněných, popřípadě plastových čirých květináčů. A to ze dvou důvodů. Tím prvním je to, že budete mít na očích kořeny a pokud se vám cokoliv nebude zdát, můžete zakročit. Druhým důvodem je světlo. To se dostane až ke kořenům, a to může orchidejím výrazně prospívat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Potřebuje dostatek prostoru

Poslední rada se týká velikosti květináče. Neměl by být ani malý, ani velký. Proto je dobré po koupi květiny ihned začít s přesazováním. K tomu by mělo dojít i v průběhu jejího růstu, podle toho, jak se jí bude dařit a podle toho, jak rozsáhlý kořenový systém bude mít. Díky transparentnímu květináči to jasně uvidíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články