Pěstování tlustice vejčité může být v některých případech životně nebezpečné

Tlustice pěstování i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tlustice vejčitá neboli crassula ovata je velmi oblíbenou pokojovou rostlinou tedy respektive sukulentem, který nevyžaduje nijak zvláštní péči. Někteří lidé tlustici přisuzují jakousi zázračnou moc. Její existence v domácnosti má přinést rodině hojnost a finanční zabezpečení. Možná je tato údajná schopnost spojovaná s tím, že její listy připomínají menší mince. V některých případech je však nebezpečné mít tlustici doma.

V jakých případech si tlustici vejčitou raději nepořizovat?

Rostlinu si nepořizujte v těchto situacích:

  • Když máte doma malé děti, které mohou listy tlustice oždibovat.
  • Pokud chováte domácí zvíře (králíka, křečka, nebo kočku a psa).

Možná se ptáte, proč je v těchto případech tlustice tak nebezpečná. Zjistilo se totiž, že její silné lístky obsahují arsen.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Stačí tedy jen malé množství zkonzumované rostliny a může to mít fatální následky. Otrava se projeví zvracením, průjmy a v nejzazším případě i ztrátou vědomí. Rizikem tedy jsou jak děti, tak čtyřnozí domácí mazlíčkové, které zeleň bude jistě lákat. Ochraňte své milované a raději si pořiďte rostlinu neškodnou.

Další důvody, proč si tlustici nepořizovat

Tlustice se také nedoporučují podle feng shui. Rostlina prý přenáší mnoho ženské energie jing, která musí být zákonitě vyvážená mužskou energií jang.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Překvapivý názor mají i psychologové, kteří tvrdí, že tlustice se nehodí do domácností, kde žije příliš citlivý jedinec.

Pro příznivce tlustic pár slov na závěr

Abychom nebyli až tak moc negativní, na závěr zde máme několik optimistických indicií pro ty, kterým se tlustice líbí a od jejího pořízení je nic neodradí. Tlustice jako každá zelená rostlina dokáže skvěle pročistit vzduch v místnosti. A pokud rostlinu umístíte na jihovýchod v interiéru, přinese vám i dostatek financí a úspěchů. Jisté průpovídky tvrdí, že kvetení tlustice značí, že vaše přátelství s jistým člověkem je pevné a vřelé.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Když uzříte kvítky bílého odstínu, můžete je také vnímat jako projev vděčnosti rostliny za to, že jste jí věnovali dostatek péče. Ať už na tyto pověry věříte či ne, bude vám tlustice určitě dělat radost, jestliže jste jejími fanoušky. V jistých obdobích růstu může dokonce připomínat vznešenou bonsaj a dokonale zkrášlí jakoukoliv místnost v bytě či domečku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články