Pokojové rostliny dokáží i léčit. Které jsou ty pravé?

                   

Víte, že pokojové rostliny nemusí být nutně jenom krásné, ale že mohou být také zdraví prospěšné? Dokonce se dá říci to, že některé umí léčit. Pokud přesně takové chcete pěstovat, podívejte se s námi na výčet těch, které jsou v tomto směru pravou volbou. Možností je celá řada.

Aloe pravá

Začneme rostlinou, která je notoricky známá. Přitom ji doma pěstuje jenom málokdo. Šťáva z aloe, je přitom skvělým pomocníkem na jakékoliv problémy s vaší kůží. Napomáhá regeneraci a zklidňuje rány. Hodí se při ekzémech i vyrážkách, přijde vhod při povrchovém zranění, stejně jako nelze opomíjet ani její první pomoc při bodnutí hmyzem.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Kalisie voňavá

I když tato rostlina pochází z Mexika, můžete ji snadno pěstovat i u nás. A v čem je výjimečná? Dokáže pomáhat na celou řadu současných civilizačních chorob. V souvislosti s ní se mluví o léčbě problémů jako je rakovina, cukrovka, stejně jako třeba i problémech které se týkají trávicího nebo vylučovacího ústrojí.

Blahovičník

Jak už napovídá sám název, jedná se o pokojovou rostlinu, která vám přinese skutečné blaho. Pokud jde o hlavní klasy, tak rozhodně nelze zapomínat na to, že přijde vhod v době nachlazení. Poradí si s bolestmi v krku, poradí si také s kašlem a zvládá léčit i záněty dýchacích cest. Nyní, v době podzimních zdravotních problémů jasná volba.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Cypřišek pokojový

Nenáročná rostlina, která je velmi důležitá všude tam, kde je třeba zachovat čistotu vzduchu. Rostlina dokáže velmi dobře eliminovat všechny škodliviny, které se mohou ve vzduchu ve vašem interiéru nacházet. Ne nadarmo se rostlině říká přírodní čistička vzduchu. Kromě tohoto pozitiva zaujme také vůně, která je lehce citronová.

Rýmovník

Jak už napovídá sám název této rostliny, je skvělým pomocníkem, pokud trpíte mírným nachlazením. Nejenom, že s ním rýmu vyléčíte, ale také můžete myslet na tolik potřebnou prevenci. Ideální je mít rýmovník v místnosti kde spíte. A pokud se rýma přece jenom objeví, rozdrťte několik listů a můžete začít inhalovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články